Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

HLAS - sociálna demokracia

Tlačová správa: Krágľovací zákon znamená úplnú politizáciu štátnej správy

HLAS - sociálna demokracia
Štátna správa na Slovensku bude definitívne úplne spolitizovaná a namiesto odborného riadenia štátu bude slúžiť ako odkladisko pre kamarátov a...

Štátna správa na Slovensku bude definitívne úplne spolitizovaná a namiesto odborného riadenia štátu bude slúžiť ako odkladisko pre kamarátov a rodinných príslušníkov vládnej koalície. Opätovné schválenie krágľovacieho zákona o štátnej službe je ďalším dôkazom, že vládna koalícia pohŕda občanmi Slovenskej republiky, prezidentkou i základnými demokratickými pravidlami.

„Ak treba prijať opatrenia na pomoc ľuďom i hospodárstvu, koalícia nie je schopná dohodnúť sa celé mesiace. Ak však treba napriek zásadným výhradám opozície a prezidentky republiky prelomiť jej veto a otvoriť štátnu správu pre svojich ľudí, vtedy vládna koalícia nájde zhodu okamžite,“ uviedol líder HLAsu Peter Pellegrini.

Krágľovací zákon o štátnej službe vracia Slovensko o roky dozadu a umožňuje bez uvedenia dôvodu odvolávať vedúcich zamestnancov a dosadzovať si namiesto nich svojich ľudí. “Igor Matovič pred voľbami opakoval, že v štátnej správe nesmie mať nikto prednosť len pre to, lebo má tú správnu stranícku knižku. Dnes sa ľuďom opäť vysmial do očí. Štátna správa je odteraz naplno otvorená len pre ľudí so straníckym preukazom OĽaNO a odborníci vystavení na milosť a nemilosť politickým čistkám,“ dodal Peter Pellegrini.

<< Späť k článkom