Blog

HLAS - sociálna demokracia

Kamil Šaško

Čo najskôr potrebujeme novú, spoľahlivú a kompetentnú vládu

Kamil Šaško
Snaha o udržanie sa pri MOCI čo najdlhšie a za každú cenu v podaní odvolanej vlády má ZÁSADNÉ A PRIAME...

Snaha o udržanie sa pri MOCI čo najdlhšie a za každú cenu v podaní odvolanej vlády má ZÁSADNÉ A PRIAME DÔSLEDKY na život každého človeka na Slovensku. Tým okamžitým je, že státisíce ľudí, žiaľ, reálne CHUDOBNEJÚ. Druhým je SYSTEMATICKÁ LIKVIDÁCIA NÁDEJE na udržateľnú BUDÚCNOSŤ Slovenska. Prečo?

Po prvé, do konca tohto roka musí vláda vyčerpať viac ako 5 miliárd EUR určených najmä na rozvoj našich regiónov. Hádam už všetci, okrem pani Remišovej, pochopili, že pod jej „vedením“ tieto zdroje ani zďaleka nebude odvolaná vláda schopná ponúknuť ľuďom na zlepšovanie ich životnej úrovne.

Po druhé, podobný objem peňazí v národnom Pláne obnovy, takmer 6 miliárd EUR, je vo vážnom ohrození a dlhodobo tvrdíme, že táto amatérska vláda jednoducho nebude schopná splniť to, k čomu sa sama zaviazala. Jasným dôkazom je „vlajková loď“, NEMOCNICA RÁZSOCHY, ktorej výstavba sa s vysokou pravdepodobnosťou nestihne a konečne to pochopil aj pán premiér Heger. Navyše, aktuálne je úplne pozastavené vyplácanie peňazí z Plánu obnovy, nakoľko vláda si nesplnila vlastné (právne) záväzky, pokúsila sa oklamať Brusel, a teraz sa tento problém snaží (ako vždy) na poslednú chvíľu hasiť.

Po tretie, sme v treťom roku nového programového obdobia, v ktorom môžeme čerpať ďalšie miliardy EUR. Viete koľko sme doteraz vyčerpali? JEDNU VEĽKÚ NULU!!!

Preto ČO NAJSKÔR POTREBUJEME NOVÚ, SPOĽAHLIVÚ A KOMPETENTNÚ vládu. Potrebujeme sa sústrediť na ZMYSLUPLNÉ INVESTÍCIE, ktoré presahujú horizont jedného volebného obdobia. Potrebujeme novú CELOSPOLOČENSKÚ DOHODU a spoločný ťah krajiny „ZA“ niečo, a nie neustály boj „PROTI“ niekomu.

<< Späť k článkom