Blog

HLAS - sociálna demokracia

Kamil Šaško

Dominantnou témou predčasných volieb by mala byť vízia pre našu krajinu po roku 2030

Kamil Šaško
Dostali sme sa už na „grécku cestu“? Navonok sa tvárime, že máme skvelé čísla, ani prognózy nemáme najhoršie a súčasná...

Dostali sme sa už na „grécku cestu“? Navonok sa tvárime, že máme skvelé čísla, ani prognózy nemáme najhoršie a súčasná vláda sa predsa nepríjemnými štatistikami nenechá vyrušovať.

No zabúdame na druhú stranu mince: slovenská ekonomika je jedna z najhorších, pokiaľ ide o zdravie verejných financií a to nás ešte do volieb s určitosťou čakajú ďalšie miliardové nápady v parlamente. Naša priemyselná produkcia klesá a rastie spotreba domácností, čo predznamenáva dve veci: budúci rast nezamestnanosti a nárast bežných výdavkov ľudí na úkor vlastných úspor. Zároveň je evidentné, že ľudia budú mať obrovské problémy so splácaním svojich úverov na bývanie kvôli zvyšovaniu úrokov zo strany bánk.

To všetko sú tak vážne správy, že tu naozaj nejestvuje priestor pre zatváranie si očí. (Aj) Práve z vyššie uvedených dôvodov sa potrebujeme zjednotiť a potrebujeme lídra, ktorý reprezentuje víziu, kompetentnosť a ponúka širokú spoluprácu. Takým lídrom na súčasnej politickej mape je jedine @peter_pellegrini, ktorý práve tieto výzvy rieši na dennej báze. V strane @hlas_socialna_demokracia pracujeme na ponuke novej Celospoločenskej dohody a vízii pre našu krajinu, ktorá prinesie pohľad na Slovensko na horizonte presahujúcom 10 rokov. Pomenúva problémy a rieši ich v rámci koncepcie moderného vládnutia, ktoré Slovensku vskutku chýba.

Postupne vám budem na mojom profile predstavovať informácie o:
– Celospoločenskej dohode
– Vízii 2030 pre Slovensko
– Modernom spôsobe vládnutia

#saskokamil #peterpellegrini #hlas #socialnademokracia #smevashlas #modernevladnutie
#modernysposobvladnutia #celospolocenskadohoda #viziapreslovensko2030 #trendsk

<< Späť k článkom