Blog

HLAS - sociálna demokracia

Kamil Šaško

Faktúry za elektrinu v niekoľkonásobných sumách sa stávajú smutnou realitou

Kamil Šaško
Po schválení rozpočtu mali prísť kompenzácie, ale prišli IBA VYSOKÉ FAKTÚRY. Plne preto podporujeme kľúčové tripartitné zamestnávateľské organizácie, ktoré dôrazne...

Po schválení rozpočtu mali prísť kompenzácie, ale prišli IBA VYSOKÉ FAKTÚRY. Plne preto podporujeme kľúčové tripartitné zamestnávateľské organizácie, ktoré dôrazne upozorňujú, že napriek urgentnosti situácie v súvislosti s energetickou krízou sú potrebné riešenia stále v nedohľadne. Doposiaľ predstavené návrhy sú nedostatočné najmä pre energeticky náročné podniky, ktoré sú pilierom slovenského hospodárstva.

Keď Peter Pellegrini na jeseň minulého roka predstavil víziu novej CELOSPOLOČENSKEJ DOHODY, za základné piliere stability života na Slovensku označil zamestnávateľov a samosprávu. Je preto NEPRIJATEĽNÉ, aby odvolaná vláda okamžite a efektívne nezačala riešiť situáciu podnikov, ktoré sú základom našej ekonomiky.

„Takáto situácia môže mať na svedomí tisíce pracovných miest, a zároveň viesť k zásadným výpadkom v dodávateľských reťazcoch s fatálnymi dôsledkami pre celé hospodárstvo. To bude mať okamžitý dopad nielen na život obyvateľstva, ale aj na výšku daňových a odvodových príjmov štátneho rozpočtu. AK POMOC NEPRÍDE V DOSTATOČNOM OBJEME A DOSTATOČNE RÝCHLO, VLÁDA PO SEBE ZANECHÁ ZDECIMOVANÉ HOSPODÁRSTVO“

Ozývajú sa tiež samosprávy, ktoré prevádzkujú obecné podniky, školy, verejné budovy, kultúrne domy, či športoviská.

Opäť teda čelíme situácii, kedy odvolaná vláda zlyhala a zlyháva, keďže celý minulý rok sme počúvali sľuby, že pre občanov, samosprávy a podniky k takejto situácii za žiadnych okolností nepríde.

Odkaz na článok: Veľkí zamestnávatelia stále nepoznajú vládne riešenie krízy energií

<< Späť k článkom