Blog

HLAS - sociálna demokracia

Kamil Šaško

„Rozpočtovo zodpovednú” SaS príprava zodpovedných rozpočtov nezaujíma

Kamil Šaško
Včera sme sa z úst Borisa Kollára dozvedeli, že je to práve RICHARD SULÍK, ktorý preferuje septembrový termín volieb. Vraj...

Včera sme sa z úst Borisa Kollára dozvedeli, že je to práve RICHARD SULÍK, ktorý preferuje septembrový termín volieb. Vraj tým rešpektuje dohodu partnerov (teda požiadavku OĽANO). V skutočnosti sa však s ľahkosťou vie ústavná väčšina poslancov dohodnúť na JÚNOVOM TERMÍNE, to by však musela (vraj) rozpočtovo zodpovedná Sloboda a Solidarita byť skutočne zodpovednou stranou.

Zo zákona musí byť POLITICKY DOHODNUTÝ návrh štátneho rozpočtu predložený do Národnej rady vždy najneskôr 15. októbra v danom roku. Ak sa teda predčasné voľby budú konať až 30. septembra, tak nie len teraz, ale pre KAŽDÚ ĎALŠIU VLÁDU bude prakticky NEMOŽNÉ dodržať zákon. Čo je však ešte podstatnejšie, každá nová vláda, ktorá bude aktuálnym víťazom volieb, bude mať hneď na začiatku mandátu prakticky zviazané ruky a bude trvať niekoľko mesiacov, kým bude môcť naplno začať plniť sľuby a program, pre ktoré získala dôveru väčšiny ľudí na Slovensku.

Upozorňujeme na to my, upozorňujú na to odborníci, upozorňuje na to dokonca pani prezidentka. „Rozpočtovo (ne)zodpovednú“ SaS to však pri sledovaní vlastných záujmov ABSOLÚTNE NEZAUJÍMA.

Slušne, ale dôrazne žiadame SaS, aby ešte raz prehodnotila svoj postoj, a nakoniec pristúpila k jedinému ZODPOVEDNÉMU RIEŠENIU – PREDČASNÝCH PARLAMENTNÝCH VOĽBÁCH V JÚNI 2023.

<< Späť k článkom