Blog

HLAS - sociálna demokracia

Matúš Šutaj Eštok

Ak je v niečom táto vládna partia dobrá, tak v krytí svojich prešľapov a prúserov. Vládny valec dnes pri odvolávaní podržala aj rančera Richarda Sulíka.

Matúš Šutaj Eštok
Richard Sulík, ktorého zaujímajú teplé rožky a so založenými rukami sa pozerá na zvyšovanie cien energií včera v parlamente odvolávaniu z postu...

Richard Sulík, ktorého zaujímajú teplé rožky a so založenými rukami sa pozerá na zvyšovanie cien energií včera v parlamente odvolávaniu z postu ministra hospodárstva. Namiesto systematických riešení, ktoré by ochránili ľudí a podnikateľov pred ich zvyšovaním, neuveriteľne cynicky odporúča ľuďom odmontovať žiarovky. Čo je mimoriadne ironické, dlhodobé politické chovanie SaS trefne zhodnotil samotný koaličný partner SaS, ktorý už v minulosti uviedol „Kedy oni už len stáli na strane ľudí“ (mysliac Sulíkovu SaS).

V rámci dobrých vzťahov v koalícii ho Igor Matovič natrel, že ho Richard Sulík ubezpečil, že ďalšie volebné obdobie už v politike nebude, pretože si kúpil ranč v Austrálii a plánuje tam odísť. Igor Matovič ešte uviedol, že Richard Sulík ho ako ministra financií nikdy nepožiadal, aby sa do rozpočtu zakomponovali peniaze na kompenzáciu vyšších cien energií. Ak je to pravda, už len toto by bol dôvod na okamžité odstúpenie.

Richard Sulík najprv mlčal, neskôr musel samozrejme zaujať stanovisko. Arogantne, spôsobom im vlastným reagovala strana SaS, že ranč je súkromná vec Richarda Sulíka, navyše neaktuálna.  Nie pán Sulík, toto je mimoriadne aktuálna vec. Vy možno budete mať vyložené nohy v teple na ranči v Austrálii, keďže ste uviedli, že nemáte rád zimu.  No Slovensku, ale mnohým občanom hrozí, že tu budú mrznúť, keď nebudú mať z čoho platiť energie. Ale vlastne to nikoho neprekvapuje, solidarita v názve Vašej strany je iba prázdnym slovom, už roky v politike to dokazujete.

A navyše pán Sulík, keďže o sebe tvrdíte, že hráte fér, rád druhých poučujete a hráte sa na morálnu autoritu, nič, absolútne nič Vám nebránilo informáciu o kúpe ranču v Austrálii uviesť v majetkovom priznaní. A nie sa zbabelo skrývať za neznámu firmu na štýl Panama Papers. Ste v politike, ste minister mimoriadne dôležitého rezortu, tak občania majú právo vedieť pravdu, či napríklad Vaši obchodní partneri v neznámej firme nemohli napríklad profitovať aj zo štátnych zákazok. Tak sa Vás verejne pýtam – uveďte koľko Vás stál ranč, akú časť z neho vlastníte a s akými spoločníkmi v ňom budete tráviť dôchodok.  Viete pán Sulík drvivá väčšina Slovákov nemá možnosť ísť do Austrálie ako vy. Ale musia tu na  Slovensku znášať dôsledky Vášho zbabraného vládnutia.  Ale pardon, zabudol som, ešte stále si môžu odmontovať žiarovky.

Ale niečo je na tejto vláde fascinujúce, to naozaj treba uznať. Sú neustále rozhádaní, nadávajú si, urážajú sa, vzájomne sa obviňujú, odkazujú si cez médiá, vytvárajú chaos. Ale akoby zázrakom sa vždy dokážu spojiť pri krytí a zahladzovaní svojich neustálych prúserov a prešľapov. A že ich bolo dosť!!! Tak tomu bolo aj dnes, a Krokodíl Dundee Richard Sulík tak ostáva vo svojej funkcii. Úprimne? Pre dobro občanov Slovenska Richardovi Sulíkovi  úprimne dôchodok prajem a dúfam, že do Austrálie pôjde čím skôr.

<< Späť k článkom