Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Peter Pellegrini vyzval Krajniaka, aby nezasahoval do minimálnej mzdy

Patrícia Medveď Macíková
Líder strany HLAS – sociálna demokracia Peter Pellegrini dnes podporil protest odborárov z KOZ v Trenčíne a vyzval ministra Krajniaka,...

Líder strany HLAS – sociálna demokracia Peter Pellegrini dnes podporil protest odborárov z KOZ v Trenčíne a vyzval ministra Krajniaka, aby zrušil plánované zásahy do minimálnej mzdy. Odborári demonštrovali okrem iného proti pomalšiemu zvyšovaniu minimálnej mzdy a znefunkčneniu tripartity. Ochrana slabých, sociálne ohrozených, mladých rodín, ako aj zamestnancov tvorí základ sociálnej politiky HLASu – sociálnej demokracie.  „ Sme svedkami, že dochádza v priamom prenose k deštrukcii sociálneho štátu.“ – uviedol líder Peter Pellegrini.  Minister práce a sociálnych vecí zo Sme rodina Milan Krajniak zlyháva vo svojej funkcii. Narušil sociálny dialóg a jeho pravicová politika bráni záujmy zamestnávateľov.

HLAS – sociálna demokracia dlhodobo kritizuje rušenie sociálnych opatrení, pričom predložil do parlamentu dva návrhy zákonov,   na zvýšenie pandemickej OČR a zvýšenie príspevku na samosprávy, ktoré vládna koalícia odmietla. Líder Hlasu uistil odborárov, že politika HLASu bude vždy na strane zamestnancov a obrane sociálnych istôt, ktoré dostali od predchádzajucich sociálno demokratických vlád.

<< Späť k článkom