Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Domov » Aktuality » Tlačové správy » Patrícia Medveď Macíková » HLAS-SD: Vládny návrh refor...

HLAS-SD: Vládny návrh reforiem je zlyhanie. Pripravili ho úradníci od stola a pripomína systém pokus omyl

Téma:
Strana HLAS -SD považuje vládny návrh reforiem, ktoré by mala financovať EÚ, za veľké zlyhanie. Prichádza bez akejkoľvek diskusie a […]

Strana HLAS -SD považuje vládny návrh reforiem, ktoré by mala financovať EÚ, za veľké zlyhanie. Prichádza bez akejkoľvek diskusie a na poslednú chvíľu. Ministerstvo financií svoj návrh tajilo a napriek tomu, že už je tu októbrový termín odovzdania do Bruselu, nie je jasný ani další postup. Chýbajú názory veľkých zamestnávateľov, akademickej obce a dalších odborníkov.

“Vláda prišla s návrhom, ktorý nie je ani strategický, ani ucelený, ani konkrétny, je tam popísané všetko a nič. Je to typickým prejavom amaterizmu a neschopnosti tejto vlády,” zdôraznil poslanec NR SR a exminister hospodárstva Peter Žiga.

Tri mesiace sa za zatvorenými dverami pripravoval materiál bez kontaktu s praxou a ukazuje sa, že návrhy reforiem a spôsob ich zavedenia, vrátane priorít nie sú vydiskutované ani len s koaličnými partnermi. Tento vysoko neprofesionálny postup ohrozuje záujmy Slovenska a čerpanie šiestich miliárd EUR zo zdrojov EÚ z Plánu obnovy. 

“Je to len chaotické pexeso návrhov. HLAS-SD nebude ticho, bude žiadať diskusiu a interpelovať vládu a premiéra,” skonštatoval Peter Žiga.

HLAS-SD je pripravený prísť aj s vlastnými návrhmi, ktoré by Slovensku pomohli a pomohli ekonomike k hospodárskemu rastu po koronakríze.

<< Späť k článkom

Používaním stránok prevádzkovaných stranou HLAS súhlasite s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby

Súhlasím Viac info