Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Lídra HLASu vyvážili jablkami

Patrícia Medveď Macíková
Starosti poľnohospodárov a potravinárov nám v strane HLAS – sociálna demokracia nie sú ľahostajné.Aj preto sa dnes stretli na pôde...

Starosti poľnohospodárov a potravinárov nám v strane HLAS – sociálna demokracia nie sú ľahostajné.
Aj preto sa dnes stretli na pôde poľnohospodárskeho družstva v Nových Zámkoch odborníci zo strany Róbert Puci a Ján Blcháč, líder Peter Pellegrini a Denisa Saková so zástupcami poľnohospodárov. 


Vznikla tak pracovná skupina, ktorej súčasťou je aj Klaudia Halászová – rektorka Poľnohospodárskej univerzity v Nitre a ktorej cieľom je riešiť potreby poľnohospodárov a potravinárov. Teda vlastne potreby každého jedného z nás, aby sme mohli v obchodoch kupovať kvalitné slovenské potraviny.


Po plenárnom rokovaní, na ktorom poslanci HLASu najmä počúvali aký je súčasný pohľad na problematiku, sa obe strany dohodli na spolupráci a na tom, že strana HLAS – sociálna demokracia je plne pripravená byť hlasom poľnohospodárov a potravinárov na pôde NR SR.


O kvalite nášho domáceho ovocia – konkrétne domácich jabĺčko sme sa následne presvedčili priamo v sade. Desiatky kíl po našej návšteve puputujú do jednej zo základných škôl v Nových Zámkoch.Družstevníci totiž lídra HLASu Petra Pellegriniho vyvážili krásnymi čerstvými voňavými jablkami a on sa rozhodol obratom venovať ich školákom.

<< Späť k článkom