Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Reakcia Richard Rašiho na nezmyselné tvrdenia I. Matoviča

Patrícia Medveď Macíková
Igor Matovič si myslí, že je vo volebnej kampani namiesto toho, aby pomáhal Slovensku prekonať koronakrízu s čo najmenšími dôsledkami....

Igor Matovič si myslí, že je vo volebnej kampani namiesto toho, aby pomáhal Slovensku prekonať koronakrízu s čo najmenšími dôsledkami. Preto prišiel s ďalším nezmyslom. Tvrdí, že štát má vopred vedieť, koľko ktorá poisťovňa zaplatí v budúcnosti za liečbu svojich poistencov. Namiesto toho , aby okamžite odvolal ministra zdravotníctva Mareka Krajčího, obviňuje všetkých naokolo.


Preto, aby súkromné poisťovne neboli motivované mať iba zdravých a teda finančne nenákladných pacientov, sa v minulosti zaviedol takzvaný prerozdeľovací systém, ktorý dnes obsahuje množstvo kritérií a VšZP, ktorá má historicky najviac poistencov štátu, detí a dôchodcov a chorých, dostáva z prerozdeľovacieho balíka najviac. Slovenský prerozdeľovací systém je spolu s holandským jedným z najspravodlivejších v EÚ a teda najviac nápomocný Všeobecnej zdravotnej poisťovni. Každý rok sa na základe dát pridávajú ďalšie kritériá, aby peniaze išli za pacientom.


Igor Matovič klame a jediný jeho cieľ je útočiť na Petra Pellegriniho, ktorý ho už zrejme predbehol v preferenciách. Svedčí o tom aj fakt, že počas posledných dvoch rokov je VšZP v zisku. Ak by bývalá vláda naozaj nastavila prerozdeľovací systém zle, prečo nová vláda, ktorá je tu už sedem mesiacov, tento systém nezmenila? Pretože slovenský prerozdeľovací systém patrí medzi najlepšie v Európe.

<< Späť k článkom