Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Domov » Aktuality » Tlačové správy » Patrícia Medveď Macíková » Reakcia Richard Rašiho na n...

Reakcia Richard Rašiho na nezmyselné tvrdenia I. Matoviča

Téma:
Igor Matovič si myslí, že je vo volebnej kampani namiesto toho, aby pomáhal Slovensku prekonať koronakrízu s čo najmenšími dôsledkami. […]

Igor Matovič si myslí, že je vo volebnej kampani namiesto toho, aby pomáhal Slovensku prekonať koronakrízu s čo najmenšími dôsledkami. Preto prišiel s ďalším nezmyslom. Tvrdí, že štát má vopred vedieť, koľko ktorá poisťovňa zaplatí v budúcnosti za liečbu svojich poistencov. Namiesto toho , aby okamžite odvolal ministra zdravotníctva Mareka Krajčího, obviňuje všetkých naokolo.


Preto, aby súkromné poisťovne neboli motivované mať iba zdravých a teda finančne nenákladných pacientov, sa v minulosti zaviedol takzvaný prerozdeľovací systém, ktorý dnes obsahuje množstvo kritérií a VšZP, ktorá má historicky najviac poistencov štátu, detí a dôchodcov a chorých, dostáva z prerozdeľovacieho balíka najviac. Slovenský prerozdeľovací systém je spolu s holandským jedným z najspravodlivejších v EÚ a teda najviac nápomocný Všeobecnej zdravotnej poisťovni. Každý rok sa na základe dát pridávajú ďalšie kritériá, aby peniaze išli za pacientom.


Igor Matovič klame a jediný jeho cieľ je útočiť na Petra Pellegriniho, ktorý ho už zrejme predbehol v preferenciách. Svedčí o tom aj fakt, že počas posledných dvoch rokov je VšZP v zisku. Ak by bývalá vláda naozaj nastavila prerozdeľovací systém zle, prečo nová vláda, ktorá je tu už sedem mesiacov, tento systém nezmenila? Pretože slovenský prerozdeľovací systém patrí medzi najlepšie v Európe.

<< Späť k článkom

Používaním stránok prevádzkovaných stranou HLAS súhlasite s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby

Súhlasím Viac info