Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Strana HLAS – sociálna demokracia je oficiálne zaregistrovaná

Patrícia Medveď Macíková
Líder strany HLAS – sociálna demokracia dnes v Banskej Bystrici oznámil, že po splnení zákonom predpísaných náležitostí bola na MV SR oficiálne...

Líder strany HLAS – sociálna demokracia dnes v Banskej Bystrici oznámil, že po splnení zákonom predpísaných náležitostí bola na MV SR oficiálne zaragistrovaná strana HLAS – sociálna demokracia. Ako pripomenul Peter Pellegrini, strana na registráciu získala za mesiac 94 414 podpisov, čo je rekord v politickej histórii Slovenska. 

Zároveň uviedol, že strana chce byť HLASOM mladých, HLASOM seniorov, HLASOM strednej generácie, ale aj  HLASOM regiónov a silným HLASOM Slovenska v zahraničí. Ochrana slabých a chudobných ľudí práce, dôstojný život mladých rodín a seniorov bude tvoriť základ sociálno – demokratickej politiky  tohto nového politického subjektu. 

Podľa Petra Pellegriniho politika Hlasu sa nebude robiť z Bratislavy, ale  plánuje organizovať  pracovné zasadnutia predsedníctva v jednotlivých regiónoch Slovenska, tak ako to robil aj ako predseda vlády . Zároveň oznámil, že spolu s 10 poslancami sa  bude uchádzať o vytvorenie poslaneckého klubu na pôde Národnej rady.

<< Späť k článkom