Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Matovič zase klame

Patrícia Medveď Macíková
Predseda vlády Matovič potvrdzuje každým svojim verejným vyjadrením, že lož sa stáva každodennou súčasťou jeho politiky. Dnes na tlačovej konferencii...

Predseda vlády Matovič potvrdzuje každým svojim verejným vyjadrením, že lož sa stáva každodennou súčasťou jeho politiky. Dnes na tlačovej konferencii tvrdil, že vláda Petra Pellegriniho len odmietala povinné kvóty a nepresadzovala na rozdiel od neho princíp tzv. flexibilnej solidarity.


JE TO BEZBREHÁ LOŽ!!! 

HLAS – sociálna demokracia zdôrazňuje, že bol to práve Peter Pellegrini, ktorý na samitoch EÚ presadzoval politiku odmietania povinných kvót voči ilegálnym imigrantom. Aj vďaka vláde Petra Pellegriniho sa podarilo presadiť princíp tzv. flexibilnej solidarity, keď Slovensko nemuselo prijímať nelegálnych imigrantov a namiesto toho sa mohlo podieľať na posilňovaní vonkajších hraníc EÚ. Slovensko sa zapojilo do spoločných projektov s partnermi V4 a Nemecka pri posilňovaní hraníc EÚ s Marokom alebo Libyou, aby sme tak zabránili ďalším migračným vlnám do EÚ. Jeho vláda taktiež odsúhlasila vyčlenenie finančných prostriedkov na ochranu hranice EÚ na západnom Balkáne.
Matovič by si mal uvedomiť, že slovenská zahraničná politika existovala aj pred jeho nástupom do úradu.


A mal by si uvedomiť, že o novom migračnom pakte sa začalo už intenzívne diskutovať. Dnes sa k tejto téme stretli v Bruseli lídri V4 (Morawiecki, Babiš, Orbán) s predsedníčkou Európskej komisie U. von der Leyenovou. A na tejto významnej schôdzke Matovič chýbal! Takto sa nepresadzujú záujmy Slovenskej republiky.

<< Späť k článkom