Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Vládna koalícia nechce vedieť, ani poskytnúť dáta ku korone

Patrícia Medveď Macíková
Vláda prijíma nové a nové obmedzenia a znižuje nimi kvalitu života ľudí a ničí slovenskú ekonomiku. Po poslednom zúrivom spore...


Vláda prijíma nové a nové obmedzenia a znižuje nimi kvalitu života ľudí a ničí slovenskú ekonomiku. Po poslednom zúrivom spore medzi Igorom Matovičom a Richardom Sulíka vyvstala naliehavá otázka: prijíma vláda tieto opatrenia na základe konkrétnych dát, alebo sa podobne ako premiér riadi komentármi na Facebooku či momentálnymi náladami? Vie, prečo zatvorila práve reštaurácie a fitnescentrá? Pretože ústrednému krízovému štábu budú ľudia len ťažko veriť, ak jeho rokovanie nazvanie sám vicepremiér slovom „tliachaniny“.

Preto som dnes v Národnej rade SR navrhol uznesenie, aby parlament uznesením požiadal vládu o predloženie všetkých relevantných dát, údajov a analýz k priebehu pandémie. Nemal by to byť žiaden problém, ak sám premiér pozýva novinárov na rokovanie Ústredného krízového štábu a tvrdí, že takéto dáta máme. 


Neprekvapilo ma, že toto uznesenie neprešlo, už sme si zvykli na nebezpečnú ústavnú väčšinu vládnej koalície, ktorá spoľahlivo kryje všetky prešľapy kabinetu. Ale predsa len je zarážajúce, že tento návrh nepodporili poslanci SaS, ktorej predseda sa hlasno a pred kamerami takýchto dát domáha. O čom je potom celý tento politický spor, ktorým dvaja vrcholní predstavitelia vlády traumatizujú spoločnosť v krízovej situácii? 
Vláda musí rozhodovať kompetentne a na základe relevantných údajov. HLAS – sociálna demokracia bude trvať na tom, aby ľudia o týchto údajoch vedeli. Inak sa nemôžeme čudovať, že vláde jednoducho neveria.

<< Späť k článkom