HLAS - sociálna demokracia

Peter Pellegrini

HLAS pre Slovensko

Peter Pellegrini
Rozchod so Smerom vnímam ako rozchod s politickou minulosťou. Verím, že počas uplynulých dní sme urobili personálne a politické rozhodnutie,...

Rozchod so Smerom vnímam ako rozchod s politickou minulosťou.

Zdroj: TASR/Michal Svítok

Verím, že počas uplynulých dní sme urobili personálne a politické rozhodnutie, ktoré ponúkne Slovensku novú sociálnodemokratickú perspektívu.

Amatérsky systém vládnutia, spoznávanie štátnych inštitúcií a ich fungovanie, chyby na medzinárodnej politickej scéne v podobe nezvládnutia témy Trianonu, tápanie v ekonomickej stabilizácii, sociálny prepad sú znakmi, ktoré pre život ľudí neveštia nič dobré.

Ak k tomu prirátame, že nezamestnanosť sa v niektorých regiónoch vyšplhala nad 20 percent a mnohí podnikatelia uvažujú o podaní žaloby na štát, ktorý im nepomohol pri boji s pandémiou, je čas na intenzívne budovanie sociálnodemokratickej alternatívy. Rozchod so Smerom vnímam ako rozchod s politickou minulosťou, ktorá bola okrem mnohých úspechov poznačená chybami, ktoré bránili sociálnodemokratickej politike sa do budúcnosti nadýchnuť a súperiť s vládnou pravicou. Naša politika bude postavená na piatich zásadných pilieroch.

Budeme hlasom tvrdej, ale korektnej opozície. Ideme do ťažkých časov, vládna koalícia zlyháva pri ochrane slovenskej ekonomiky a sociálneho postavenia občanov. Pomôžeme im schváliť potrebné zákony, ale nikdy nedovolíme, aby zneužívali boj proti pandémii na okliešťovanie demokratických princípov. Nedovolíme, aby siahali na sociálne istoty ľudí a pod rúškom politickej demagógie im brali, čo už im pomáha prežiť v ťažkých časoch.

Budeme sociálnodemokratickým hlasom chudobných, slabých, zamestnaných, ale aj sociálne odkázaných. Počas našich vlád sme úspešne budovali piliere sociálneho štátu, prijali celý rad sociálnych opatrení pre seniorov, mladé rodiny, zvýšili mzdy v štátnej a verejnej správe. Takou naša politika zostane aj v budúcnosti.

Sme hlasom, ktorý hovorí aj v mene tých, čo i za cenu najväčších obetí formovali silný protifašistický odkaz. Je pre nás zaväzujúci, pretože nás hodnotovo ukotvuje v rodine demokratických štátov. Budeme rovnako hlasom všetkých, ktorí vidia slobodný rozvoj štátu v rodine európskych národov spolupracujúcich v Európskej únii a v NATO.

Budeme aj hlasom moderny. Svet okolo nás sa mení, trh sa mení, digitalizácia, ekológia, moderné manažovanie štátnej správy či dôstojné starnutie sú výzvy, na ktoré treba pripraviť štát.

Rozchod so Smerom vnímam ako rozchod s politickou minulosťou.

Zdroj: https://komentare.hnonline.sk/komentare/2168839-hlas-pre-slovensko?fbclid=IwAR1J6GIWG5aIks2NrG_MpDopSDvJqTDcJzjE-lOSRn9jD0n-7Z1Jo_Ekark

<< Späť k článkom