Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Domov » Aktuality » Tlačové správy » Patrícia Medveď Macíková » HLAS: PREZIDENTKA ZAVŔŠILA ...

HLAS: PREZIDENTKA ZAVŔŠILA SVOJE ZLYHANIE PRI ZMLUVE S USA

Téma:
Prezidentka Zuzana Čaputová okamžitým podpisom obrannej zmluvy s USA zavŕšila svoje doteraz najväčšie zlyhanie vo svojej funkcii. “Pani prezidentka druhýkrát […]

Prezidentka Zuzana Čaputová okamžitým podpisom obrannej zmluvy s USA zavŕšila svoje doteraz najväčšie zlyhanie vo svojej funkcii.

“Pani prezidentka druhýkrát odmietla vypočuť ľud, na čele ktorého stojí a uprednostnila iný záujem. Jej postup pri schvaľovaní a podpise zmluvy s USA je temnou kapitolou jej doterajšieho mandátu,” uviedol líder HLASu Peter Pellegrini.

HLAS po schválení zmluvy v parlamente vyzval hlavu štátu, aby ešte raz zvážila zásadné pripomienky generálneho prokurátora a aby zmluvu nepodpísala až do výsledku referenda. “Pani prezidentka namiesto toho okamžite túto pre Slovensko nevýhodnú zmluvu podpísala. Je mi veľmi ľúto, že všetci traja najvyšší ústavní činitelia sa kvôli čo najrýchlejšiemu podpisu zmluvy uchýlili ku krokom, ktoré nemajú nič spoločné s demokraciou, ústavnosťou a obhajobou národnoštátnych záujmov Slovenskej republiky. HLAS spraví všetko preto, aby si ľud v referende vynútil svoju vôľu, pretože len on je jediným skutočným nositeľom moci na Slovensku,” dodal Peter Pellegrini.

<< Späť k článkom

Používaním stránok prevádzkovaných stranou HLAS súhlasite s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby

Súhlasím Viac info