Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Karolína Ducká

NOVÝM PREDSEDOM HLASU SA STAL MATÚŠ ŠUTAJ EŠTOK

Karolína Ducká
Novým predsedom strany HLAS – sociálna demokracia sa stal jej doterajší generálny manažér a minister vnútra Matúš Šutaj Eštok. Na...

Novým predsedom strany HLAS – sociálna demokracia sa stal jej doterajší generálny manažér a minister vnútra Matúš Šutaj Eštok. Na dnešnom sneme HLASu v Košiciach získal 750 hlasov prítomných delegátov. Kandidoval na návrh predsedníctva strany a doterajšieho predsedu Petra Pellegriniho.

„Prevziať stranu po Petrovi Pellegrinim je najväčšia pracovná výzva v mojom živote. Teším sa však, že sa môžem oprieť o skvelý tím zdatných a skúsených podpredsedov, ministrov, poslancov i všetkých členov HLASu. Budem sa snažiť, aby sme nemíňali energiu na nepodstatné spory a žabomyšie vojny, ale aby sme dokázali Slovensko nadchnúť pre spoločný projekt budovania našej spoločnosti a štátnosti. Budem sa snažiť, aby hodnoty mieru a pokoja boli pre nás tými najdôležitejšími, hoci už nikdy nebudú samozrejmými,“ uviedol Matúš Šutaj Eštok.

Za najdôležitejšie piliere ďalšieho pôsobenia HLASu považuje vnútornú stabilitu strany, stabilitu vládnej koalície, založenú na rešpektovaní koaličnej zmluvy, programové ukotvenie HLASu ako nespochybniteľnej sociálnej demokracie a plnenie predvolebných sľubov ako zásadný predpoklad dôvery voličov.

Peter Pellegrini sa na dnešnom sneme v súlade so svojím verejným sľubom vzdal postu predsedu HLASu a pozastavil si svoje členstvo v strane. „Najvyššia ústavná funkcia v Slovenskej republike si vyžaduje, aby prezident nebol priamym aktérom straníckych súbojov a aby vďaka svojej nadstraníckosti požíval dôveru aj u ľudí iného politického presvedčenia. Ale v žiadnej funkcii, do ktorej ma ľudia svojím rozhodnutím ustanovia, nikdy neprestanem byť sociálnym demokratom. To je moje hodnotové ukotvenie, ktoré sa nijako nemôže zmeniť,“ uviedol Peter Pellegrini.

V následnej voľbe podpredsedov obhájili svoje posty všetci doterajší podpredsedovia – Richard Raši, Erik Tomáš, Denisa Saková a Zuzana Dolinková. Delegáti zvolili aj piateho podpredsedu strany, ktorým sa stal člen predsedníctva HLASu a minister školstva Tomáš Drucker.

 

 

 

 

<< Späť k článkom