Pellegrini

O nás

Dovoľte nám predstaviť Vám novú politickú stranu HLAS – sociálna demokracia. Chceme byť hlasom sociálnej demokracie – pracujúcich, slabších, chorých, všetkých, ktorí potrebujú pomoc. Chceme byť hlasom mladých rodín aj seniorov. Chceme byť hlasom všetkých slovenských regiónov.

Chceme byť hlasom hrdého Slovenska v zahraničí. Chceme byť hlasom pre úspešnú budúcnosť našej vlasti.

O nás

22.09.2021
Manifest rozvoja nájomného bývania na Slovensku

Strana HLAS – sociálna demokracia dlhodobo deklaruje, že otázka dostupného bývania je jednou z kľúčových spoločenských tém, s preukázateľnými dopadmi napríklad na demografický vývoj, udržateľnosť dôchodkového systému a v konečnom dôsledku na hospodársky rast a fiškálnu udržateľnosť verejných výdavkov na Slovensku. Manifest nájomného bývania ponuka realistickú víziu, v centre ktorej je opäť človek, žijúci v každom regióne Slovenska.

01.09.2021
Deklarácia 1. septembra

HLAS – sociálna demokracia prijal Deklaráciu 1. septembra. Hovoríme v nej, že vôľa občanov, požadujúcich referendum, nesmie byť ignorovaná a musí byť čo najskôr naplnená. Pretože ak občan moc svojim voleným predstaviteľom dáva, má ju právo za stanovených podmienok aj odňať.

26.06.2021
Prvý pracovný snem strany HLAS - sociálna demokracia

Vyše štyristo delegátov z celého Slovenska sa stretlo v Nitre, kde si zvolilo ďalších štyroch členov predsedníctva a prijalo základné programové tézy, ktorými sa strana bude riadiť.

28. 11. 2020
Ustanovujúci snem strany HLAS - sociálna demokracia - zvolenie vedenia strany

Predsedom strany HLAS - sociálna demokracia sa stal Peter Pellegrini.

11. 09. 2020
Vznik strany Hlas

Vznik strany HLAS – sociálna demokracia. Na tlačovej konferencii v Banskej Bystrici Peter Pellegrini oznamuje úspešnú registráciu strany HLAS – sociálna demokracia na Ministerstve vnútra.

14. 08. 2020
94 414 podpisov

Pelleho jedenástka spolu s dobrovoľníkmi odovzdávajú na Ministerstvo vnútra rekordných 94 414 podpisov, ktoré sa im podarilo vyzbierať za jeden mesiac.

13. 07. 2020
Štart Pelletónu

V Banskej Bystrici štartuje Pelletón – séria podujatí na zber podpisov na vznik strany HLAS – sociálna demokracia.

29. 06. 2020
Názov a logo strany

Prezentácia názvu a loga strany. Na tlačovej konferencii v Bratislave je predstavený názov strany HLAS – sociálna demokracia a jej vizuálna identita.

17. 06. 2020
Pelleho jedenástka

K Petrovi Pellegrinimu sa pridáva ďalších desať poslancov Národnej rady SR. Vzniká „Pelleho jedenástka“.

10. 06. 2020
Založenie novej politickej strany

Peter Pellegrini na tlačovej konferencii v Banskej Bystrici oznamuje zámer založiť novú politickú stranu.