Blog

HLAS - sociálna demokracia

Matúš Šutaj Eštok

OĽANO zbabelo kryje svojho ministra Mikulca, bojí sa aj Lipšic a zahladzuje stopy

Matúš Šutaj Eštok
Ani mimoriadne závažné podozrenia o konaní ministra Mikulca a taktiež šokujúce obvinenia na adresu prezidenta Policajného zboru Petra Kovaříka, nie sú...

Ani mimoriadne závažné podozrenia o konaní ministra Mikulca a taktiež šokujúce obvinenia na adresu prezidenta Policajného zboru Petra Kovaříka, nie sú dostatočným dôvodom pre vládnuci parlamentný valec, ktorý dnes, úplne na hulváta zabránil mimoriadnemu zasadnutiu parlamentu. Na zasadnutí sa mal odvolávať minister vnútra Mikulec.  Dokonca ani obvinenie krajskej prokuratúry Bratislava vznesené 26. augusta voči prezidentovi Policajného zboru Petrovi Kovaříkovi pre zločin zneužívania právomoci verejného činiteľa v súbehu so zločinom marenia spravodlivosti neprinútilo hlasovacie automaty opozície prísť do práce.

Je legitímne právo opozície a občanov poznať odpovede na mimoriadne závažné obvinenia

Je pritom legitímne právo opozície a aj občanov, vypočuť si odpovede na otázky. Tu sa nejedná o bezvýznamnú aféru, ale prokurátorou je obvinený najsilnejší muž Slovensko polície!!! Je preto doslova, pardon za výraz, psou povinnosťou ministra Mikulca zodpovedať všetky otázky. Samozrejme, takisto je legitímne, aby mal možnosť minister Mikulec priestor na svoju obhajobu. OĽANO, ale zbabelo kryje svojho ministra a ostatné koaličné strany taktiež sklonili hlavy, ako mnoho krát predtým. Toľkokrát sľubovaná transparentnosť z ich strany sa opäť stala iba bezbrehým klamstvom.

Keď ide o ľudí vládnej koalície, zrazu farizejom vadia úniky zo spisov

Na verejnosť sa dostal závažný dokument uznesenie o začatí trestného stíhania voči Petrovi Kovaříkovi, prezidentovi policajného zboru. Ten zareagoval naozaj zvláštnym spôsobom a podal sťažnosť a námietku zaujatosti voči všetkým prokurátorom Krajskej prokuratúry Bratislava. Dobre čítate, všetkým!!! Ten istý policajný prezident zároveň vyzval prokuratúru, aby začala trestné stíhanie pre uniknuté uznesenie (čím podľa všetkého, potvrdil jeho pravosť). Naozaj farizejské. Dlhé mesiace sa cielene objavujú rôzne úniky zo spisov, v médiách sa objavujú rôzne útržky správ a určité a vyzerá to tak, že rôzne organizované osoby, podsúvajú správy, ktoré im v daný moment vyhovujú.  A dnes ľudia, ktorí sa s obľubou hrajú na sudcov a katov v jednom, iba tak, bez riadneho súdneho procesu ukazujú na „vinníkov“ moralizujú a kričia po náprave. Po mesiacoch a mesiacoch mlčania v iných prípadoch zrazu horlivo kričia po spravodlivosti.

Toto je tá rovnosť pred zákonom, toto je tá spravodlivosť, očista a transparentnosť, ktoré nám tu Igor Matovič sľuboval pred voľbami. A dnes z toho ostalo nechutné zneužívanie polície a Špeciálnej prokuratúry na politické účely.

Bojí sa aj Lipšic a zahladzuje stopy 

Dvojnásobné obvinenie policajného prezidenta Kovaříka vyzerá byť len začiatok dlhého príbehu. Všetky stopy totiž vedú aj k dvojici straníckych kamarátov Lipšica a Matoviča, ktorí sa pomocou pár zločincov a ich zmanipulovaných dôkazov rozhodli zničiť opozíciu. Všimnite si ako často dáva Lipšic v poslednom čase rozhovory jemu nakloneným novinárom. Naposledy deň pred obvinením Kovaříka ho v PR rozhovore spovedala jeho veľká kamarátka Tódová z denníka N. Vyzerá to tak, akoby vedel, čo sa stane na druhý deň a chcel zase ovplyvňovať rozhodnutie prokurátora cez médiá. Už asi cíti, že pravda o jeho a Matovičovej organizovanej skupinke vyšetrovateľov, prokurátorov a zločincov sa derie na povrch čoraz jasnejšie. Je zaujímavé sledovať ako Lipšic v strese a pod tlakom robí zúfalé kroky, aby zachránil nie len svoju povesť, ale aj kožu. Útočí na generálneho prokurátora, krajského prokurátora a všetkých ostatných prokurátorov a policajtov čo sa riadia zákonom a chcú poznať pravdu.

Pozorne všetci sledujme aké salto mortale nám pán vystrašený, protekčný a neúspešný politik Lipšic, toho času na stoličke špeciálneho prokurátora, pripraví v najbližších dňoch. Hodina pravdy sa blíži a on sa jej evidentne veľmi bojí.

Ale s jednou vecou súhlasím. Mimoriadna schôdza kvôli odvolaniu ani nemala byť. Pretože minister Mikulec už dávno nemá čo robiť na poste ministra vnútra.

<< Späť k článkom