Blog

HLAS - sociálna demokracia

Kamil Šaško

Potraviny sú drahšie ako bolo nevyhnutné aj vďaka ignorancii vlády

Kamil Šaško
Už viac ako dva roky upozorňujeme, že ĽUDIA NA SLOVENSKU SÚ VĎAKA TEJTO VLÁDE CHUDOBNEJŠÍ. Posledný prieskum Eurobarometra ukázal, že...

Už viac ako dva roky upozorňujeme, že ĽUDIA NA SLOVENSKU SÚ VĎAKA TEJTO VLÁDE CHUDOBNEJŠÍ. Posledný prieskum Eurobarometra ukázal, že obavy z chudoby má až 95% Slovákov. Do veľkej miery k tomu prispievajú dramatické rasty v cenách potravín. V decembri dosiahol medziročný nárast astronomických 28%, a teda za rovnaký košík v potravinách bežný človek namiesto 100 eur zaplatil 128 eur.

Keď sme na túto situáciu pred rokom upozorňovali rezort pôdohospodárstva vedený NOMINANTOM OĽANO Samuelom Vlčanom, dostali sme odpoveď, že bude podpísaná deklarácia o cenovej stabilite s obchodníkmi a reťazcami, aby sa nedvíhali marže pri základných potravinách.

Avšak túto vládu neberie, žiaľ, na Slovensku vážne už vôbec nik, a tak sme sa z aktuálne zverejnenej ANALÝZY Národnej banky Slovenska dozvedeli, že výrobcovia a predajcovia ZDVÍHALI CENY POTRAVÍN VIAC, AKO BOLO NEVYHNUTNÉ.

Strana HLAS – sociálna demokracia opakovane upozorňovala, že je potrebné, aby ministerstvo situáciu nebralo na ľahkú váhu, monitorovalo a aktívne so sektorom komunikovalo, a formou verejného tlaku dohliadlo na to, aby ľudia, najmä tí najohrozenejší medzi nami, na neschopnosť vlády nedoplácali. Predložili sme dokonca návrh zákona, aby bola znížená daň na základné potraviny a na predaj potravín z dvora bola daň dokonca úplne zrušená.

Toto je iba jeden z mnohých príkladov, ako na nekompetentnú a ignorantskú vládu doplácame my všetci. Budeme na to postupne a systematicky krok za krokom upozorňovať.
Aj to je dôvod, prečo trváme na tom, aby sa predčasné voľby konali v najskoršom možnom termíne a v tomto zmysle sa k tomu postavia aj všetci naši poslanci na aktuálne prebiehajúcej schôdzi Národnej rady.
<< Späť k článkom