Blog

HLAS - sociálna demokracia

Kamil Šaško

Veronika Remišová je symbolom nekompetentnosti odvolanej vlády, Slovensko príde o obrovské množstvo peňazí určených najmä na rozvoj našich regiónov

Kamil Šaško
Keď počúvam, akým spôsobom (naposledy včera) argumentuje odvolaná ministerka zodpovedná za (ne)čerpanie eurofondov, tak neviem, či ide o cielenú demagógiu...

Keď počúvam, akým spôsobom (naposledy včera) argumentuje odvolaná ministerka zodpovedná za (ne)čerpanie eurofondov, tak neviem, či ide o cielenú demagógiu a klamstvá, alebo tomu pani Remišová jednoducho nerozumie.

Pritom pohľad na stav čerpania eurofondov necelý rok pred koncom programového obdobia jasne ukazuje, že s vysokou pravdepodobnosťou PRÍDEME O STÁMILIÓNY AŽ MILIARDY EUR, ktoré sú určené na zvyšovanie životnej úrovne ľudí v každom kúte a regióne Slovenska. Pre ilustráciu, množstvo peňazí, ktoré ešte stále môžeme čerpať do konca roka 2023 sa približne rovná takmer CELÉMU PLÁNU OBNOVY, ktorým odvolaná vláda argumentuje potrebu predlžovať svoje neslávne pôsobenie pri vedení našej krajiny. Vďaka nekompetentnosti vlády ako celku a najmä marazmu, ktorý na ministerstve zaviedla pani Remišová, ostáva za 11 mesiacov investovať približne 3X toľko, koľko sme v priemere schopní čerpať za jeden rok a ešte o miliardu navyše.

Primárne za tým stoja dva faktory – nekompetentnosť pri adresovaní navyšovania cien jednotlivých projektov v dôsledku rekordnej inflácie, a finančná likvidácia našich miest a obcí, na ktoré vláda cielene a systematicky útočí od svojho vzniku (spomeňme napríklad katastrofálne financovanie boja s pandémiou, energetické „kompenzácie“ pre samosprávy, Matovičove „atómofky“, či situácia po vypuknutí vojnového konfliktu na Ukrajine).

A aj veľká časť toho, čo doteraz bola schopná vláda čerpať, išlo do bežnej spotreby a nie na investície do udržateľného hospodárskeho rastu a tým do budúcnosti Slovenska.

Aj preto je NEVYHNUTNÉ, aby sa PREDČASNÉ VOĽBY na Slovensku konali ČO NAJSKÔR


<< Späť k článkom