Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Karolína Ducká

Tlačová správa: Poslanci Hlas-u oficiálne navrhli kandidatúru Petra Pellegriniho za prezidenta SR

Karolína Ducká
Predseda poslaneckého klubu HLAS-u v Národnej rade Slovenskej republiky Róbert Puci dnes odovzdal v podateľni parlamentu oficiálny návrh kandidatúry Petra...

Predseda poslaneckého klubu HLAS-u v Národnej rade Slovenskej republiky Róbert Puci dnes odovzdal v podateľni parlamentu oficiálny návrh kandidatúry Petra Pellegriniho na funkciu prezidenta Slovenskej republiky. Návrh podpísalo 26 poslancov strany, teda celý poslanecký klub s výnimkou samotného kandidáta.

„Odovzdaním návrhu na kandidatúru s poslaneckými podpismi i ostatnými zákonom vyžadovanými dokumentmi sme splnili kľúčovú podmienku, ktorú vyžaduje slovenská ústava. Poslanci HLASu plne podporujú Petra Pellegriniho v jeho osobnom rozhodnutí uchádzať sa o dôveru ľudí v prezidentských voľbách. Strana HLAS urobí všetko pre to, aby v jeho osobe malo Slovensko dobrého prezidenta, ktorý dá Slovensku pokoj, dôstojnosť a lepší život pre každého človeka,“ uviedol Róbert Puci po odovzdaní návrhu.

Podľa ústavy navrhuje kandidáta na prezidenta najmenej 15 poslancov Národnej rady Slovenskej republiky alebo občania, ktorí majú právo voliť do Národnej rady Slovenskej republiky, a to na základe petície podpísanej najmenej 15 000 občanmi. Návrhy na voľbu sa odovzdávajú predsedovi Národnej rady Slovenskej republiky najneskôr do 21 dní od vyhlásenia volieb.

Rozhodnutie o vyhlásení voľby prezidenta Slovenskej republiky boli zverejnené 9. januára 2024, čím sa zároveň začala volebná kampaň. Návrhy kandidátov sa odovzdávajú najneskôr do 21 dní od vyhlásenia volieb. Prvé kolo volieb sa uskutoční v sobotu 23. marca, prípadné druhé kolo sa bude konať v sobotu 6. apríla.

<< Späť k článkom