HLAS - sociálna demokracia
MINISTERSTVO ŠKOLSTVA PREDSTAVUJE KONKRÉTNE OPATRENIA NA RIEŠENIE ŠIKANY V ŠKOLÁCH.
Rezort školstva spúšťa spolu s Banskobystrickým samosprávnym krajom pilotné testovanie, v rámci ktorého bude na dvadsiatke stredných škôl v BBSK testovaná aplikácia „Nenech to být“. Táto umožňuje študentom anonymne nahlasovať prejavy šikany.Obete alebo svedkovia tu môžu bezpečne komunikovať, napríklad so školským podporným tímom. Súčasne bude zavedený aj krízový semafor, ktorý poskytne školám jasné návody a vyhodnotenie.
„Šikana nie je len problémom jednotlivcov, ale zrkadlom toho, akú spoločnosť vytvárame. Ak chceme, aby naše deti vyrastali v bezpečnom a rešpektujúcom prostredí, musíme sa všetci zaviazať k tomu, že nebudeme mlčať. Nová aplikácia a krízový semafor nie sú len technickými nástrojmi, ale výrazom našej kolektívnej zodpovednosti. Každý nahlásený prípad je krokom k spravodlivejšej budúcnosti, kde už žiadne dieťa nebude musieť čeliť šikane samo,“ uviedol minister školstva Tomáš Drucker.
Manuál obsahuje praktické rady a pokyny pre školy pre riešenie šikany. Do konca roka budú všetky školy v pôsobnosti BBSK preškolené, aby vedeli účinne identifikovať a riešiť prípady šikany.
Rezort školstva, ktorý spadá pod stranu HLAS – sociálna demokracia, si uvedomuje, že šikana môže postihnúť aj tie najlepšie školy, a preto kladie dôraz na prevenciu a včasnú intervenciu. Cieľom týchto opatrení je vytvoriť bezpečné prostredie v školách, kde sa študenti nebudú báť nahlasovať šikanu a budú vedieť, že ich problémy budú riešené s náležitou pozornosťou.
<< Späť k článkom