HLAS - sociálna demokracia

Matúš Šutaj Eštok

Igor Matovič, podajte demisiu, každý deň vášho vládnutia ohrozuje životy občanov

Matúš Šutaj Eštok
Strach beznádej a zúfalstvo po vystúpení prezidentky Zuzany Čaputovej a odborníkov Z  tlačovej konferencie prezidentky Zuzany Čaputovej na ktorú pozvala odborníkov...

Strach beznádej a zúfalstvo po vystúpení prezidentky Zuzany Čaputovej a odborníkov

Z  tlačovej konferencie prezidentky Zuzany Čaputovej na ktorú pozvala odborníkov išiel strach, beznádej a zúfalosť. Pani prezidentka a odborníci totiž na rovinu pomenovali situáciu v akej sa Slovensko, žiaľ, nachádza. Prezidentka vyzvala, aby sa venovala pozornosť osvedčeným riešeniam a menej experimentom a vyzývala na počúvanie vedcov a odborníkov.  Matematik Richard Kollár hovoril o „dátovom pekle“, o chýbajúcich extrémne dôležitých údajoch a dátach. Niekoľko smutných a dlhých minút ich aj menoval.

Premiér Matovič neustále preukazuje svoju neschopnosť vládnuť

Premiér Matovič denno denne preukazuje, že nie je schopný zvládnuť  vládnutie a ťažkú krízu v ktorej sa Slovensko nachádza. Veľké zúfalstvo je cítiť aj so samotnej vládnej koalície. Namiesto riešení a sústredenia sa na dôležité veci sme svedkami chaosu, bordelu a nezvládnutého manažovania kľúčových oblastí. Dôsledky sú doslova tragické a mnohí občania, na to, žiaľ, doplatili svojimi životmi. Zodpovednosť za smrť 4000 ľudí otvorene priznal samotný premiér Igor Matovič. Predstavitelia vlády mnohokrát netušia o vlastných pravidlách, opatreniach  a nariadeniach a menia ich z hodiny na hodinu. Ako sa v tom chaose majú v tejto ťažkej situácii vyznať samotní občania?

Neschopnosť vlády premiéra Matoviča nás dostalo na prvé miesto na svete v počte úmrtí na Covid na milión obyvateľov

Tejto vláde nedôverujú občania, mnohí odborníci a čo je najhoršie, nedôverujú si ani oni sami. Namiesto jasných a zrozumiteľných riešení, poskytovania ekonomickej pomoci a krízovému riadeniu sme svedkami  denno denných hádok, osočovania, hádania sa, papalášizmu.

Namiesto pokoja, rozvahy a dodania pocitu istoty premiér bez problémov uráža svojich občanov, odborníkov, vedcov, kolegov, prezidentku. Zúfalstvo v riadení, chýbajúce dáta, nedostatok odborníkov, porušovanie vlastných pravidiel,  nepočúvanie názorov odborníkov, nezmyselná obsesia na „atómovej zbrani“ – plošnému testovaniu, ktorá doslova vybuchla niekoľkokrát premiérovi priamo pred očami. Toto všetko dostalo Slovensko na prvé miesto na svete v počte úmrtí na Covid na milión obyvateľov. 

Igor Matovič, podajte demisiu, každý deň vášho vládnutia ohrozuje životy občanov

Pán Matovič zodpovednosť za vedenie krajiny ste nezvládli. Treba si to otvorene priznať, zahodiť ješitnosť, ego a zachovať sa ako chlap. Tu ide doslova a do písmena o životy občanov. A obávam sa, že každý deň, ktorý strávite navyše na poste premiéra a na čele tejto vlády bude životy občanov doslova ohrozovať. Krízová situácia si vyžaduje krízové riešenia. Odstúpte, podajte demisiu pani prezidentke a tá nech vymenuje do predčasných volieb úradnícku vládu odborníkov. Pán Matovič, teraz je čas ukázať, že to so Slovenskom myslíte naozaj dobre.

<< Späť k článkom