HLAS - sociálna demokracia

Matúš Šutaj Eštok

Už naozaj stačilo pán premiér, jediným riešením sú predčasné voľby

Matúš Šutaj Eštok
Ak by sme chceli vymenovať všetky prešľapy Igora Matoviča a jeho vlády, zabralo by to celé hodiny. Je neuveriteľné, koľko toho...

Ak by sme chceli vymenovať všetky prešľapy Igora Matoviča a jeho vlády, zabralo by to celé hodiny. Je neuveriteľné, koľko toho stihli spackať, za takú krátku dobu ich vládnutia. V nasledujúcich riadkoch sa môžete pozrieť na hlavné zlyhania premiéra Igora Matovič a jeho vlády.

Absolútne nezvládnutie pandémie koronavírusu – Môžete mi pripisovať týchto štyritisíc obetí, ja si ich beriem na svoje ramená.“ „Teraz čo sa mám tváriť, že tým štyritisíc obetiam sme nemohli zabrániť? Mohli sme im zabrániť, samozrejme – toto je výrok Igora Matoviča predsedu vlády SR.

Pre mňa osobne práve toto vyjadrenie bolo poslednou kvapkou. Toto nie že neurobil žiaden premiér v histórii Slovenska, ale veľmi pochybujem, že by sme takého našli v Európe alebo vo svete. Akýkoľvek ďalší komentár je asi zbytočný.

Nepočúvanie názorov odborníkov, urážanie kolegov z vlády a vlastných občanov

Posadnutosť Igor Matoviča plošným testovaním napriek výhradám odborníkov je dlhodobo známa. Hrdo plošné testovanie nazval atómovou zbraňou, vysmieval sa špičkovým odborníkov, ktorí s ním nesúhlasili a navrhovali iné riešenia,  dokonca ich neváhal ani verejne urážať. Výsledok? Slovensko patrí medzi najhoršie krajiny na svete v prírastkoch obetí na počet obyvateľov. Namiesto konštruktívnej diskusie premiér bežne nadáva kolegom z vlády a dokonca neváha urážať vlastných občanov, arogantne sa vysmieval dôchodcom, z ktorých mnohí doslova obracajú každé euro.

Trestuhodné nezvládnutie očkovania a vyhadzovanie vakcín do koša

Absolútnym fiaskom posledných dní je aj doslova trestuhodné nezvládnutie očkovania. Nemocnica v Trnave priznala vyhodenie 700 vakcín z naozaj nepochopiteľného dôvodu – chýbali striekačky. Generálny riaditeľ spoločnosti Chirana T. Injecta zo Starej Turej pán Teodor Lysák uviedol, že sa to môže týkať množstva nemocníc. Táto úspešná Slovenská firma, ktorá je jediným výrobcom ihiel a striekačiek na Slovenku v predstihu viackrát upozorňovala Slovenskú vládu na potrebu zabezpečenia striekačiek a ihiel. Pre vládu sú zrejme dôležitejšie vzájomné hádky, tak a neunúvala tento problém vyriešiť. Dánsko, Rakúsko, Taliansko, Švédsko, Fínsko, Švajčiarsko a ďalšie krajiny tak v predstihu urobili a Chirana s nimi zazmluvnila dodávky. Vláda Igora Matoviča sa zobudila pred pár dňami.

Politické nominácie a posty pre kamarátov

Hrdinské reči o transparentných výberoch na dôležité pozície sa skončili prakticky hneď po voľbách. Sledovali sme politické nominácie na predsedov dôležitých okresných úradov, pofidérny bol výber na post riaditeľa všeobecnej zdravotnej poisťovne. Dosadiť lesníka za šéfa Národného ústavu detských chorôb? Žiadny problém, minister Krajčí to zariadi. Ste človek, ktorého firma v minulosti dlžila peniaze v zdravotnej a sociálnej poisťovni a viaceré spoločnosti, v ktorých ste pôsobili napríklad ako štatutárny orgán alebo člen kontrolného orgánu skončili v konkurze alebo hospodárili tak, že si neplnili záväzky voči štátu alebo odberateľom? Nemáte skúsenosti zo zdravotníckej oblasti? Nevadí, v takom prípade ste ideálny kandidát napríklad na  riaditeľa Fakultnej nemocnice s poliklinikou J. A. Reimana v Prešove. Arogantne a bez udania dôvodu nedávno minister Krajčí odvolal po 17 rokoch zakladateľa a generálneho riaditeľa Východoslovenského ústavu srdcovocievnych chorôb. Na jeho pozíciu dosadil človeka, ktorý nikdy nepôsobil v zdravotníctve, ale pôsobil napríklad v US Steel u Rezešovcov. Protesty zamestnancov, primátora Košíc a aj Lekárskej Fakulta v Košiciach boli zbytočné.

Papalášizmus a porušovanie vlastných pravidiel  

Zatiaľ čo bežní ľudia nemohli navštíviť svojich blízkych v nemocniciach, predseda parlamentu Boris Kollár mal počas svojej hospitalizácie v nemocnici deň otvorených dverí. Chodili tam, ako inak, samozrejme hlavne dámske návštevy, ktoré si zo sestričiek chceli dokonca urobiť aj čašníčky. Námestníčka pre ošetrovateľstvo, ktorá sa sestričiek zastala, vo svojej pozícii skončila, podobne dopadla aj vrchná sestra. Taktiež vyváženie „dámy“ v štátnej limuzíne počas zákazu stretávania sa nie je problém, ak ste predseda parlamentu. Chcete navštíviť svoju rodinu v Anglicku, vyhnúť sa povinnej karanténe a ako bonus ste možno nakazili Covidom kolegov? Žiaden problém, ak sa voláte Štefan Holý a ste vicepremiér vlády, tak môžete. Kritizujete vlastných občanov za nedodržiavanie pravidiel a na svadbe, kde je 150 ľudí sa veselo zabávate bez neho? Ak ste premiér Slovenskej republiky, ide aj to!!!

Zlyhanie vlády pri poskytovaní pomoci

Pomoc podnikateľom a  ľudom je na Slovensku pomalá a nedostatočná. Nie koronavírus, ale zlyhanie Igora Matoviča položili množstvo ľudí a firiem na kolená. Asi nikoho neprekvapí, že aj  tu patríme medzi najhoršie krajiny na svete. Sme dokonca druhý najhorší v EÚ – na základe štúdie medzinárodného menového fondu (z konca roku 2020), ktorý skúmal ohlásenú pomoc jednotlivých vlád v pomere k HDP krajiny

Denno denný chaos a amaterizmus

Chaos, bordel, amaterizmus. Neustále sa meniace podmienky nariadení, neinformovaná verejnosť, hanba na stretnutiach so zahraničnými partnermi, premiér plačúci na tlačovkách, nadávanie kritikom a odborníkom, ukazovanie prstom vždy na niekoho iného, najlepšie na vlastných občanov. Toto je vizitka premiéra Matoviča a jeho vlády.

Človeku až príde smutno čomu vystavil premiér túto krajinu a svojich občanov. Ja osobne inú cestu ako predčasné voľby nevidím

https://www.referendum2021.sk/

<< Späť k článkom