Blog

HLAS - sociálna demokracia

Matúš Šutaj Eštok

Poslankyňa Zemanová – stelesnenie arogancie SaS

Matúš Šutaj Eštok
SaS je jedna arogantná, povýšenecká a sociálne absolútne bezcitná strana. Nikdy nevidela skutočné problémy a potreby ľudí, vždy sa riadila...

SaS je jedna arogantná, povýšenecká a sociálne absolútne bezcitná strana. Nikdy nevidela skutočné problémy a potreby ľudí, vždy sa riadila len excelovskými tabuľkami a nezakrytou snahou spraviť z bohatých ľudí ešte bohatších a z chudobných ešte chudobnejších. Len si spomeňme na jej cynické jasanie nad zrušením obedov zadarmo pre deti v školách a škôlkach, na chorobné nutkanie zobrať dôchodcom a študentom vlaky zadarmo či hysterický boj proti minimálne mzde.

Ak chce niekto brániť SaS jej stokrát omieľaným sloganom, že je to strana odborníkov, nech si len vybaví šialené nápady „právneho experta“ Alojza Baránika alebo zlyhávanie ministra školstva Branislava Grohlinga. A ak chce nebodaj spomínať boj proti korupcii, len nech si spomenie na výlet Sulíkovej dcéry za štátne peniaze do dubajskej exotiky či na absolútne netransparentné obsadzovanie postov gescii rezortu hospodárstva.

Ale arogancie okrem samotného predsedu ponúka SaS aj aroganciu v sukni. Nemám teraz na mysli poslankyňu Janu Bittó Cigánikovú s jej častokrát nevyberanými spôsobmi, ale jej staršiu kolegyňu Annu Zemanovú. Pani poslankyňa ukrýva v spôsoboch dámy toľko povýšenectva voči ľuďom, že sa človeku zastavuje mozog.

Už vlani ma šokovala svojím vysvetlením, prečo by ľudia nad 65 rokov mali byť pri očkovaní proti Covidu zaradené až do ôsmej očkovacej fázy, hoci tvoria najrizikovejšiu skupinu pacientov. „Ľudia nad 65 rokov sú väčšinou už v dôchodkovom veku, čiže nevytvárajú tú ekonomickú hodnotu pre chod štátu.“ Takže dôchodcovia, ktorí svojej vlasti obetovali celý pracovný život, nemajú nárok na úctu zo strany štátu, pretože sú už neproduktívni. Proste záporné položky v excelovskej tabuľke, a takých sa predsa treba zbaviť.

Ale neostalo pri tom. Keď sa témou číslo jeden stalo referendum o predčasných voľbách, novinári sa logicky pýtali poslancov, či právoplatné rozhodnutie ľudí bude pre nich záväzné. No čo myslíte? Nielen poslankyňa Zemanová, ale aj jej kolegovia Dostál či Baránik bezočivo vyhlásili, že ich vôľa ľudí nezaujíma – oni sú predsa poslanci, majú svoje „vedomie a svedomie“ a to im káže, ako inak udržať sa všetkými silami udržať sa pri koryte.

No dnes pani Zemanová v diskusnej relácii Rádia Slovensko prekročila ďalšiu čiaru. Jej predseda Richard Sulík sa totiž nezúčastnil na okrúhlom stole k referendu, zvolanom predsedom Národnej rady. Ten Sulík, ktorý ešte v lete vykrikoval: „Máme to v našom programe. Sme za referendum. Je to dôležitý nástroj, ako vyjadriť vôľu ľudu a s týmto musíme súhlasiť, aj keby sa nám nemusel páčiť výsledok.“

Nuž a čo povedala pani Zemanová o tejto neúčasti? „Nevidíme ako rozumné stretnutie sa s politickými stranami, ktoré sú na okraji spoločnosti.“
Vážená pani poslankyňa! Opozičné strany podľa posledných prieskumov reprezentujú minimálne dve voličov! To je podľa vás okraj spoločnosti? Čo si to dovoľujete takto urážať ľudí, ktorí majú na vaše amatérske šafárenie a neustále klamanie jednoducho iný názor a úplne oprávnene žiadajú váš odchod?

A nepochopili ste, že tu nejde o opozičné strany, ale o 600-tisíc ľudí, ktorí požiadali o svoje ústavné právo na referendum? Že ide o 90 percent občanov Slovenskej republiky, ktorí vašej vláde nedôverujú? To je tiež okraj spoločnosti?

Dnes váš predseda spolu s Igorom Matovičom a Veronikou Remišovou napľuli ľuďom do tváre a verejne sa vysmiali svojim vlastným slovám. My v HLASE urobíme všetko pre to, aby sa moc na Slovensku vrátila do rúk ľuďom – aj za cenu toho, že si splnenie vašich vlastných sľubov budú musieť vynútiť referendom. A pevne verím, že na túto vašu aroganciu a povýšenosť nezabudnú, keď pôjdu najbližšie do volebných miestností.

Viac si vypočujte vo videu:

<< Späť k článkom