Blog

HLAS - sociálna demokracia

Matúš Šutaj Eštok

Táto vláda bola podvodom na voličoch, jediným poctivým riešením sú predčasné voľby

Matúš Šutaj Eštok
Táto vláda bola veľkým podvodom na voličoch, o tom, už dnes nie je pochýb. So slzami v očiach nám Igor Matovič sľuboval...

Táto vláda bola veľkým podvodom na voličoch, o tom, už dnes nie je pochýb. So slzami v očiach nám Igor Matovič sľuboval najlepšiu vláda v histórii Slovenska. Ale za neuveriteľnú krátku dobu dosiahol presný opak. Dotiahol ju na historické dno ako najmenej dôveryhodnú vládu v histórii Slovenska zo strany občanov (podľa dlhodobých prieskumov). Odchod Igora Matoviča a príchod nového premiéra Eduarda Hegera, bol iba obyčajným a zúfalým divadlom a Igor Matovič naďalej riadil túto vládu cez svoju nastrčenú figúrku a škodil Slovensku.  Vláda našťastie padla, ale treba to povedať jasne a na rovinu. Jediným poctivým riešením sú predčasné voľby. Amatérska vláda, ktorá spôsobovala iba chaos a väčšinu svojho času sa nezaujímala o  občanov, ale iba o vlastne hádky a vzájomné urážanie sa, musí definitívne odísť.

Táto vláda chaosu a amaterizmu nebola ani demokratickou, ani protikorupčnou, ani slušnou

Táto vláda dlhodobo zlyhávala v pomoci vlastným občanov, firmám, bojom s infláciou, energetickou krízou, nezvládla koronakrízu, problémy s migráciou, robila zlé meno aj v zahraničí. A hlavne, nerobila to, čo je jej základnou povinnosťou, chrániť a starať sa o vlastných občanov.

O čo viac boli ľudia, ale aj nezávislí odborníci nespokojní s vládnutím o to viac vykrikoval Matovič a jeho kolegovia o snahe povaliť protikorupčnú a demokratickú vládu, ktorá jediná môže garantovať fungovanie Slovenska. Predstavitelia, tejto vlády, ktorí sa s hrdosťou nazývali aj slušnou, dokonca arogantne útočili nielen na seba v rámci koalície, ale aj na vlastných občanov, pedagógov, zdravotníkov alebo aj voličov iných strán, ktorých nazývali nedemokratickými.

Vláda Matoviča a Hegera nebola protikorupčná, demokratická a ani slušná. Túto nálepku si dali oni sami. Naopak, spôsobili závažnú krízu demokracie, ohýbali a zneužívali právny štát ako im to vyhovovalo a zúrivo sa držali na stoličkách po viacerých závažných škandáloch. Spôsobili historickú nedôveru občanov voči verejným veciam. Predstavitelia tejto vlády sa nerozpakovali podpisovať pofidérne kšefty a zneužívať na to núdzový stav (mnoho vecí tak mohli zadávať napriamo, bez riadneho obstarávania) koronakrízu a vojenský konflikt na Ukrajine. Nerozpakovali sa nabaľovať na nezmyselnom testovaní a rozdávali dotácie svojim vlastným. Na korupciu dokonca upozorňovali ľudia z ich vlastných radov – napríklad aj bývalý minister Mičovský. Zubami nechtami držali na stoličke neschopného ministra Mikulca aj napriek jeho nespochybniteľným škandálom a opakovaným zlyhaniam. Toho ministra, ktorého neschopnosť spôsobila aj medzinárodnú izoláciu a kontroly na hraniciach zo strany našich susedov pri nezvládnutej migračnej kríze. Minister Naď na drzovku podpísal nákup za 1, 7 miliardy eur! iba deň pred plánovaným hlasovaním o páde vlády. A to nehovoriac o ďalších škandáloch a pochybeniach.

Táto vláda nevedela ani dôstojne a so cťou odísť, ľudia si zaslúžia férové a demokratické predčasné voľby

Do posledných chvíľ sme boli svedkami nedôstojného divadla, zo strany tejto amatérskej vlády, ktorá nebola, ani len schopná odísť so cťou a priznať svoj koniec. Príznačnú bodku za celým chaosom dal samozrejme, kto iný, ako Igor Matovič, ktorý, ako mnohokrát predtým opätovne porušil chlapské slovo a vytrhol úradníkovi z kancelárie prezidentky ním osobne podpísanú demisiu zo stoličky ministra financií, pretože si to rozmyslel.  Túto zmes falošných „obyčajných ľudí“, ktorá riadila tento štát perfektne vystihuje aj novoohlásený odchod 10 poslancov z kľubu  OĽANO z potápajúcej sa lode. Ich odchod oznámil minister Budaj, ktorý si teplý ministerský flek samozrejme ponechal.  Pre Slovensko sú jediným poctivým riešením predčasné voľby. A to čím skôr. Ľudia si zaslúžia, nové, férové a demokratické voľby. Každý ďalší deň tejto vlády chaosu škodí Slovensku a tento nepodarený vládny experiment definitívne skončiť.

<< Späť k článkom