Blog

HLAS - sociálna demokracia

Matúš Šutaj Eštok

Vládny valec opäť ukázal, že mu vôbec nezáleží na ľuďoch

Matúš Šutaj Eštok
V priamom prenose vidíme ako vládna koalícia absolútne nezvláda pomoc podnikateľom, živnostníkom a doslova kašle na vlastných občanov. So založenými rukami...

V priamom prenose vidíme ako vládna koalícia absolútne nezvláda pomoc podnikateľom, živnostníkom a doslova kašle na vlastných občanov. So založenými rukami sa pozerá na zvyšovanie cien energií, doslova arogantne sa zachovala aj k seniorom, keď im bez mihnutia oka pripravila o plnohodnotný 13. dôchodok, lebo vraj na to nie sú peniaze. Ale trikrát toľko peňazí ako bolo potrebné na vyplatenie 13. dôchodkov, sa bez problémov minulo na vytieranie nosov počas nezmyselných celoplošných testovaní. Na poslednej schôdzi parlamentu sme preto s kolegami  navrhli tri dôležité zákony, ktoré mohli reálne pomôcť ľuďom na Slovensku.

Pandemickú OČR vo výške čistého príjmu pre rodičov, ktorí museli ostať doma so svojimi deťmi kvôli pandémii. Tento návrh sme podali opakovane, pretože vláda sa minulý rozhodla pre vlastné riešenie, ktoré sa ukázalo ako zúfalo slabé, keďže jeden jediný mesiac dostali rodičia iba pandemickú OČR vo výške čistej mzdy. Dnes sa zatvárajú   ďalšie a ďalšie triedy  na školách v dôsledku karantény, v mnohých prípadoch zo dňa na deň a rodičia sú nútení túto situáciu okamžite riešiť. Ale vládny valec im nedoprial ani to, aby aspoň poberali dávku rovnako vysokú, ako je ich čistý plat.

Vážení rodičia, ak ste dnes doma so svojimi deťmi a ešte aj dostávate menej peňazí ako v práci, poďakujte sa tejto vláde. Chcel sme pre vás lepšie životné podmienky, ale neprešli len preto, že sme opozičná strana.

Druhý návrh sa týkal dôchodkov.  Je pre nás neprijateľné, aby v tomto čase prudkého zdražovania potravín, energií a všetkých ďalších tovarov prišiel minister Krajniak s nápadom, aby sa dôchodky valorizovali len o 1,3 percenta. V mnohých prípadoch to znamená zvýšenie dôchodkov doslova o pár eur, zatiaľ čo životné náklady neustále rastú neporovnateľne viac. Preto sme žiadali, aby sa dôchodky upravovali minimálne tempom, čo by znamenalo neporovnateľne viac finančných prostriedkov pre seniorov. Vládna poslanci to, ale zmietli zo stola.

Vážení dôchodcovia! Keď budete počúvať od pána ministra Krajniaka rečičky, ako na vaše vyššie dôchodky nemá štát peniaze, spomeňte si, ako sa v rezorte toho istého ministra poslalo 24 miliónov eur z pandemickej pomoci schránkovým firmám niekde na Balkáne!

Dočasné zníženie DPH na energie na 5 percent.

Ceny za energie astronomicky rastú, ale táto vláda nie je schopná predložiť akýkoľvek plán v prospech zmiernenia rastu cien energií. Na Slovensku sme opäť rukojemníkmi, keďže kvôli detinským sporom pánov Matoviča a Sulíka  sa nenachádza žiadna kompenzácia na energie pre domácnosti a ani pre slovenský priemysel. Prišli sme s preto návrhom na dočasné zníženie DPH na energie na 5 percent.

A áno, opäť zmietnuté zo stola, ale minister Sulík má geniálny nápad a odporúča ľuďom vykrúcať žiarovky, aby ušetrili na energiách! 

A takto si tu žijeme, politika opäť zvíťazila nad pomocou ľuďom a vláda nám opätovne dokázala, že je úplne mimo, ale úplne mimo

<< Späť k článkom