Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Ak má takzvaný 13. dôchodok pomôcť seniorom, musia ho dostať aj pred Vianocami

Patrícia Medveď Macíková
Ak má byť predčasné vyplatenie takzvaného 13. dôchodku skutočnou pomocou seniorom, musia podľa HLASu tú istú dávku dostať aj pred...

Ak má byť predčasné vyplatenie takzvaného 13. dôchodku skutočnou pomocou seniorom, musia podľa HLASu tú istú dávku dostať aj pred Vianocami ako takzvaný 14. dôchodok.

„Dnes schválené predčasné vyplatenie takzvaného 13. dôchodku nedáva seniorom ani cent navyše. Vyzývam preto vládnu koalíciu, aby podporila návrh HLASu na takzvaný 14. dôchodok, ktorý by tak ako ostatných 15 rokov dostali seniori pred Vianocami,“ vyhlásil líder HLASu Peter Pellegrini.

HLAS pripomína, že dôchodcovia sú jednou z najviac ohrozených skupín drastickým zdražovaním, a od štátu sa zatiaľ nedočkali absolútne nijakej pomoci. „Všetky návrhy HLASu v tejto oblasti zmietla vládna koalícia zo stola. Odmietla mimoriadnu valorizáciu dôchodkov, aj vyplatenie jednorazového príspevku seniorom. Ekonomickí experti aj pani prezidentka opakovane vyzývajú vládu, aby týchto vyše milióna slovenských občanov neignorovali. Preto pevne verím, že vládna koalícia sa opäť neotočí k dôchodcom chrbtom a že sa dočkajú svojich peňazí aj pred Vianocami,“ dodal Peter Pellegrini.

<< Späť k článkom