Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Ak sa kvôli referendu nezmení ústava, HLAS podporí ďalšie referendum

Patrícia Medveď Macíková
Ak sa parlamentu nezmení ústava tak, aby sa umožnilo konanie referenda o predčasných voľbách, HLAS – sociálna demokracia podporí ďalšie...

Ak sa parlamentu nezmení ústava tak, aby sa umožnilo konanie referenda o predčasných voľbách, HLAS – sociálna demokracia podporí ďalšie referendum, ktoré si takúto zmenu vynúti.

„So súčasnou vládou nebudú mať ľudia na Slovensku nádej na lepší život. Je ich ústavným a demokratickým právom takejto vlády sa zbaviť a vyžiadať si novú a lepšiu. Ak vládna koalícia toto právo občanov pošliape, HLAS sa opäť obráti priamo na ľudí,“ vyhlásil líder HLASu Peter Pellegrini.

HLAS verejne pripomenul predsedovi parlamentu Borisovi Kollárovi jeho sľub, že kvôli zmene ústavy zvolá okrúhly stôl s predstaviteľmi parlamentných politických strán. „Na predloženie príslušného návrhu novely však ostáva posledných päť dní, preto očakávame okamžité kroky predsedu Národnej rady,“ dodal Peter Pellegrini.

Ak by jediným riešením ostal zber podpisov na vypísanie ďalšieho referenda, HLAS bude zvažovať aj zaradenie ďalších otázok, najmä zo sociálnej oblasti. „Ako jedna alternatíva sa núka otázka opätovného zavedenia vekového stropu odchodu do dôchodku priamo v ústave, ako ďalšia ústavné zakotvenie výšky minimálnej mzdy a určite je aktuálnou aj otázka, či by sa malo povinne očkovať proti Covidu,“ uviedol Peter Pellegrini.

<< Späť k článkom