Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Ak sa Matovič a Heger chvália väčšími príjmami štátu, nech nimi pomôžu ľuďom

Patrícia Medveď Macíková
„Premiér a minister financií sa jedných dychom chvália, že štát vybral o 360 miliónov eur viac. Druhým dychom nariekajú, že...

„Premiér a minister financií sa jedných dychom chvália, že štát vybral o 360 miliónov eur viac. Druhým dychom nariekajú, že nemajú odkiaľ zobrať ani len 130 miliónov na aspoň tú najmenšiu pomoc ľuďom pri drastickom zdražovaní. Preto ich po ikstý raz vyzývam: Pomôžte konečne ľuďom a vráťte im peniaze, ktoré si od nich štát vyberá spolu s vyššími cenami!“ povedal líder HLASu Peter Pellegrini.
HLAS pripomína, že vládna koalícia zadlžila Slovensko za dva roky o 15 miliárd eur. Napriek tomu nedokázala na rozdiel od okolitých krajín prijať žiadne efektívne opatrenia na ochranu ľudí pred rastom cien, ktoré pri niektorých potravinách dosahuje už desiatky percent.
Mesiace a mesiace sporov vo vládnej koalícii o formu pomoci, zatiaľ čo ľudia každý deň trpia vyššími cenami, považuje HLAS za absolútne neprijateľné. „Páni Heger a Matovič, skončite s nezmyselnými koaličnými hádkami a choďte medzi ľudí, aby ste videli, ako ťažko sa im žije. Možno konečne pochopíte, čo je vašou skutočnou povinnosťou voči občanom Slovenskej republiky,“ dodal Peter Pellegrini.

<< Späť k článkom