Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Ak uspejeme vo voľbách, navrhneme umožniť predčasné voľby aj referendom

Patrícia Medveď Macíková
Ak HLAS uspeje vo voľbách a bude relevantnou súčasťou budúcej vlády, bude iniciovať zmenu ústavy tak, aby občania mohli skrátiť...

Ak HLAS uspeje vo voľbách a bude relevantnou súčasťou budúcej vlády, bude iniciovať zmenu ústavy tak, aby občania mohli skrátiť volebné parlamentu referendom.
„Ak občan moc dáva, má ju právo aj brať. Toto je presvedčenie HLASu, nie však koaličnému valcu, ktorý si dnes schválil zmenu ústavy bez možnosti referenda o predčasných voľbách. Toto právo ľuďom jednoznačne patrí, a preto sa ho v budúcnosti pokúsime presadiť aj do ústavy,“ uviedol líder HLASu Peter Pellegrini.
Ako pozitívum vníma HLAS, že sa podarilo zmenou ústavy aspoň nejakým spôsobom skrátiť volebné obdobie parlamentu. „Vyše roka a pol trvalo Igorovi Matovičovi, Borisovi Kollárovi a Richardovi Sulíkovi splnenie svojho verejného sľubu, že zmenia ústavu po výroku Ústavného súdu. Potrebovali na to pád ich vlády a výzvu 1,2 milióna občanov v referende. Veľmi ma však mrzí, že nevypočuli aj ich jasné želanie, aby mohli sami rozhodovať o konci vlády, ktorá sa spreneverila záujmom Slovenska a službe ľuďom. Je to zásadné zlyhanie vládnych strán, je to ďalšie obmedzenie slovenskej demokracie a HLAS spraví všetko preto, aby ho čím skôr napravil,“ dodal Peter Pellegrini.
<< Späť k článkom