Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Ak vláda nepomôže dôchodcom a zamestnancom, HLAS jej plán nepodporí

Patrícia Medveď Macíková
Ak vládna koalícia v rámci ohlasovanej pomoci pri zdražovaní nepomôže aj dôchodcom a zamestnancom, HLAS jej plány v parlamente nepodporí.„Seniori...


Ak vládna koalícia v rámci ohlasovanej pomoci pri zdražovaní nepomôže aj dôchodcom a zamestnancom, HLAS jej plány v parlamente nepodporí.
„Seniori a zamestnanci s nižším príjmom bez nezaopatrených detí predstavujú 2,7 milióna obyvateľov Slovenska. Je nemysliteľné, aby vláda ignorovala potreby viac než polovice svojich občanov. Ak súčasťou vládneho plánu nebude aj pomoc dôchodcom a pracujúcim, HLAS ho v parlamente nepodporí,“ vyhlásil líder HLASu Peter Pellegrini.
HLAS odmieta dávať „bianco šek“ vládnej koalícii, že podporí každú jej sociálnu aktivitu bez ohľadu na jej kvalitu. „Oznámená pomoc zo strany vlády je nedostatočná, nepripravená a v porovnaní s okolitými štátmi smiešna. Ľudia už päť mesiacov márne čakajú na akúkoľvek pomoc. A ešte aj o tých pár eur, ktoré im vláda naveľa-naveľa ide dať, sa vládne strany škriepria celé mesiace a otravujú slovenskú spoločnosť,“ pripomenul Peter Pellegrini.
Zdôraznil, že verejnosť stále nevidela finálnu podobu koaličných opatrení, ani po štyroch týždňoch ju neschválila vláda a nie sú známe ani základné parametre, z čoho sa zaplatí. „Igor Matovič na jednej strane avizuje vyššie dane pre sto najziskovejších firiem, no na druhej strane ubezpečuje banky, že ich sa to nedotkne. Máme vážne obavy, že vláda chce obrovskú časť svojej pomoci prehodiť na plecia samospráv, s čím HLAS v žiadnom prípade nebude súhlasiť,“ dodal Peter Pellegrini.

<< Späť k článkom