Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Aspoň 200 miliónov eur vyplaťme dôchodcom priamo a bez podmienok

Patrícia Medveď Macíková
HLAS – sociálna demokracia navrhuje, aby časť z motivačného 500-eurového príspevku pre dôchodcov za očkovanie bola vyplatená seniorom v hotovosti...

HLAS – sociálna demokracia navrhuje, aby časť z motivačného 500-eurového príspevku pre dôchodcov za očkovanie bola vyplatená seniorom v hotovosti a bez akýchkoľvek podmienok.

„Igor Matovič nám oznámil, že štát môže na podporu seniorov vyčleniť pol miliardy eur. Žiadame preto, aby 200 miliónov eur z tejto čiastky bolo rozdelené medzi všetkých dôchodcov a bez akýchkoľvek podmienok. Seniori dnes bojujú s extrémnym zdražovaním a následkami pandémie, preto sami najlepšie vedia, ako potrebujú peniaze využiť,“ povedal dnes líder HLASu Peter Pellegrini.

Zvyšných 300 miliónov môže podľa HLASu slúžiť ako motivácia na očkovanie, no štát by mal aj tam zvážiť spôsob odmeňovania dôchodcov. „Slovenskí seniori žijú od dôchodku k dôchodku a z ruky do úst. Predstava, že zrazu začnú využívať doteraz neexistujúcu aplikáciu a hradiť si ňou návštevy kaderníckych salónov, masáží či drahých reštaurácií, je úplne mimo reality,“ poznamenal Peter Pellegrini.

HLAS pripomína, že vládna koalícia od začiatku pristupuje k dôchodcom ako k nepriateľom. „Zrušila im plnohodnotný 13. dôchodok, zvýšila im v čase najväčšieho zdražovania o nedôstojných 1,3 percenta a odmieta všetky návrhy HLASu na skutočnú pomoc seniorom. Preto vítame záujem o starších ľudí a pevne veríme, že ide o reálny úmysel pomôcť, a nie o obvyklé politické divadlo,“ dodal Peter Pellegrini.

<< Späť k článkom