Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Blúznenie premiéra Hegera

Patrícia Medveď Macíková
Vážený pán premiér, prestaňte propagovať a piť vodku, vyplakávať po facebookoch a spravte konečne niečo pre ľudí. A najmä, prestaňte...

Vážený pán premiér, prestaňte propagovať a piť vodku, vyplakávať po facebookoch a spravte konečne niečo pre ľudí.
A najmä, prestaňte klamať! Pre ľudí ste za dva a pol roka, čo vládnete, neurobili nič. Nič dobré!
Keby ste konečne prestali žiť mimo reality, nenapíše toto:
Fico a Pellegrini mali viac ako 10 rokov, aby posunuli krajinu dopredu. Mohli zvyšovať platy zdravotníkom, učiteľom, zamestnancom štátu, zvyšovať dôchodky, rodinné prídavky, stavať nemocnice, zariadenia sociálnych služieb, škôlky. Neurobili nič.
Vážený pán premiér, tu sú teda fakty od Vášho kolegu, ministra Lengvarského: v roku 2012 bol plat začínajúceho lekára 553 eur. V roku 2022 to bolo už 1416, nie vďaka Vám, ale vďaka automatu, ktorý nastavila sociálna demokracia. Lekár špecialista s 20-ročnou praxou zarábal v roku 2012 len 615 eur, v roku 2022 to bolo už 2605 eur, opäť nie vďaka Vám, ale vďaka automatu!
Rovnako učiteľom sme zvyšovali platy my – za vlády Petra Pellegriniho o dve desiatky percent, štátnym zamestnancom tiež. Vy ste neurobili nič – okrem toho, že v rokoch 2021 a 2022 dostali Vám blízki ľudia nekresťansky vysoké odmeny a štátni zamestnaci len tri percentá…
Rovnako nič ste neurobili pre dôchodocov, akurát ste ich rozdelili na očkovaných a neočkovaných. A 13. dôchodok vo výške 460 eur, ktorý sme schválili, ste im zrušili hneď, ako ste sa dostali do vlády a dali ste im almužnu. Zamietli ste náš návrh, aby každý senior dostal teraz 515 eur. A pritom sa tvárite, že im veľkodušne idete dať 200 miliónov eur (137 eur na hlavu), ale od poslancov žiadate biankošek na jeden a pol miliardy eur… Na dôchodcoch Vám absolútne nezáleží, máte ich len ako nástroj na vydieranie opozície.
My v HLASe každý zákon, ktorý ľuďom pomáha, podporujeme a navrhli sme aj 40 vlastných. Z nich ste vy a Vaši poslanci nepodorili ani jeden! Tak prestaňte klamať. Nepomáhali ste, keď ste mali v parlamente ústavnú väčšinu, ani keď ste mali obyčajnú väčšinu a ani teraz, keď visíte na šnúrke od odídencov od Kotlebu. Tak sa, pán Heger, už konečne spamätajte a odíďte.
<< Späť k článkom