Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Celá vláda musí okamžite podať demisiu

Patrícia Medveď Macíková
HLAS vyzýva vládu na okamžitú demisiu a Národnú radu na zmenu ústavy a následné predčasné parlamentné voľby. „Vládna koalícia zlyhala...

HLAS vyzýva vládu na okamžitú demisiu a Národnú radu na zmenu ústavy a následné predčasné parlamentné voľby.
„Vládna koalícia zlyhala na plnej čiare. Po dvoch mesiacoch hádok, urážok a vzájomného obviňovania sa, nedokázala nájsť ani žiadnu pomoc pre ľudí, ani vlastnú vnútornú dohodu. Jediné, čo nám ponúkli, je predĺženie tejto krízy na ďalšie mesiace. To by pre Slovensko bola katastrofa, a preto by vláda ešte dnes  malapodať demisiu,“ povedal líder HLASu Peter Pellegrini.
Jediným riešením na zvládnutie ťažkej energetickej a inflačnej krízy je podľa neho nová kompetentná vláda, ktorej prioritným záujmom budú ľudia. „Preto vyzývam všetkých poslancov parlamentu, ktorí cítia reálnu zodpovednosť za Slovensko, aby podporili novelu ústavy, ktorá umožní konanie predčasných volieb. Tieto voľby sa musia uskutočniť čím skôr, pretože za každý ďalší deň tejto vlády zaplatia občania desiatimi dňami trápenia,“ zdôraznil Peter Pellegrini.
Líder HLASu pripomenul, že Slovensko si vo štvrtok pripomína významné 30. výročie prijatia ústavy. „To, čo so slovenskou ústavou, no najmä jej duchom, urobila súčasná vládna koalícia, je, s prepáčením jeden hnus. Ale plne to vyjadruje pôsobenie oboch vlád Igora Matoviča, pre ktoré je základným poznávacím znamení  rozvrat štátu vo všetkých možných oblastiach,“ poznamenal Peter Pellegrini.
Podľa lídra HLASu je tragédiou, že hoci podľa ústavy všetka moc pochádza z ľudu, v skutočnosti sa celá krajina nevie vysporiadať s jedným človekom, ktorý jej extrémne škodí a ktorý je prilepený k svojej stoličke. „Päť a pol milióna občanov Slovenskej republiky je závislých na jednom jedinom človeku. Na tom, ako sa vyspí, v akej je práve „fáze“, čo mu ráno pripomenie palmička v Španielsku a akú má náladu jeho Dunčík s Mačiakom. Toto je ešte demokracia? Toto je vôľa ľudu? Jeden jediný vážne narušený človek so svojou schránkovou firmou dokázal rozvrátiť Slovensko a niet možnosti, ako to zastaviť,“ uzavrel Peter Pellegrini.
<< Späť k článkom