Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Čo urobila Sme rodina pre ochranu slovenských poľnohospodárov?

Patrícia Medveď Macíková
Predseda Nitrianskeho samosprávneho kraja a člen predstavenstva strany HLAS – sociálna demokracia Branislav Becík sa pýta Borisa Kollára na margo jeho...

Predseda Nitrianskeho samosprávneho kraja a člen predstavenstva strany HLAS – sociálna demokracia Branislav Becík sa pýta Borisa Kollára na margo jeho dnešnej tlačovej konferencii, čo robila vláda, ktorej súčasťou bola aj strana Sme rodina, aby pomohla a ochránila slovenských poľnohospodárov proti lacnému a nekvalitnému obiliu z Ukrajiny.

„Už pred vyše rokom sme s lídrom HLASu – sociálna demokracia Petrom Pellegrinim žiadali vládu, aby ochránila náš trh a našich poľnohospodárov. Konkrétne sme vyzývali vládu, aby vykúpila pšenicu, v objeme 1 milión ton, čo je zhruba ročná spotreba na Slovensku. Neschopná vláda však nič nespravila. Odignorovali naše návrhy a radšej si zakryli oči pred dovozom ukrajinského obilia a nechali našich poľnohospodárov napospas osudu,“ uviedol Branislav Becík.

Nitrianskeho župana zaujíma aj to, prečo tento problém začali riešiť až teraz – 15 dní pred uplynutím dohody o zákaze dovozu obilia z Ukrajiny. „Dlhodobo upozorňujem a vyzýval som terajšiu aj minulú vládu, aby pristúpili k zákazu dovozu všetkých potravinárskych produktov z Ukrajiny na územie Slovenska. Tieto produkty nie len, že ničia slovenských poľnohospodárov ale môžu byť aj zdraviu škodlivé, ako sme sa presvedčili pri kontaminovanej pšenici a po novom už aj pri kontaminovanej kukuričnej krupici. Samozrejme aj tieto moje požiadavky boli vládou odignorované a nikto sa k nim nevyjadril – ani Boris Kollár. Takže nechápem jeho zápal a nadšenie na dnešnej tlačovej konferencii,“ poznamenal Branislav Becík.

Na dnešnej tlačovej konferencii hnutia Sme rodina, odznela aj požiadavka, aby bol tranzit obilia cez Slovenskú republiku povolený do ostatných krajín. „A s tým, že Boris Kollár chce povoliť tranzit poľnohospodárskych komodít cez Slovensko nemôžem súhlasiť, pokiaľ nebudeme mať garanciu, že ani zrnko obilia z Ukrajiny neskončí na Slovenskom trhu,“ uviedol Becík na koniec.

 

<< Späť k článkom