Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Denne musíme vyčerpať 17. miliónov eur, nečerpáme ani dva

Patrícia Medveď Macíková
Čerpanie eurofondov je naďalej kritické, upozornil dnes na tlačovej besede poslanec NRSR a podpredseda strany HLAS Richard Raši. „Pred dvoma...

Čerpanie eurofondov je naďalej kritické, upozornil dnes na tlačovej besede poslanec NRSR a podpredseda strany HLAS Richard Raši. „Pred dvoma týždňami som pani ministerku Remišovú a predsedu vlády Eduarda Hegera vyzval, aby v rámci krízového riadenia eurofondov na každej vláde odpočtovali čerpanie. Ak chceme vyčerpať všetky eurofondy, musíme mať denné čerpanie približne 17,5 milióna eur. A to vrátane víkendov a sviatkov. A viete, koľko eurofondov sa vyčerpalo v januári? Iba 56,07 milióna eur, to je denne 1,8 milióna, čiže približne desaťkrát menej, ako vyčerpať musíme,“ upozornil Raši. Podľa neho ak by sme čerpali tempom ako v januári, Slovensku by zostalo nevyčerpaných viac ako 5 miliárd eur a pani Remišová s odvolaným premiérom Hegerom by boli dvaja ľudia, ktorí Slovensku spôsobili historicky najvyššiu škodu.

Práve Heger je človek, ktorý napriek strate dôvery je poverený riadením celej vlády, ministerstva financií, krízovým riadením ministerstva zdravotníctva a tiež krízovo riadi (ne)čerpanie eurofondov. „Každý reálne rozmýšľajúci človek musí vedieť, že je úplne nemožné zvládať takéto úlohy a preto hovoríme o otvorenom hazarde s budúcnosťou Slovenska,“ hovorí Raši.

Ekonomický expert strany HLAS Kamil Šaško tiež upozornil, že nevyčerpaná suma je približne rovnako vysoká ako celý plán obnovy a od Remišovej odchádzajú ľudia, ktorí majú na čerpaní intenzívne pracovať.

<< Späť k článkom