Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Dnes odštartoval druhý ročník PELLETON TOURU – POČÚVAME VÁŠ HLAS

Patrícia Medveď Macíková
  HLAS – sociálna demokracia v sobotu v obci Zlatno oficiálne odštartoval druhý ročník PELLETON TOUR – POČÚVAME VÁŠ HLAS. Ako uviedol...

 

HLAS – sociálna demokracia v sobotu v obci Zlatno oficiálne odštartoval druhý ročník PELLETON TOUR – POČÚVAME VÁŠ HLAS.

Ako uviedol líder strany Peter Pellegrini, ambíciou strany a jej vedenia ako aj štruktúr je navštíviť všetky regióny Slovenska a stretávať sa priamo s ľuďmi počúvať ich, diskutovať a prinášať riešenia. „Vždy som hovoril o tom, že HLAS – sociálna demokracia nebude bratislavskou stranou a nebudeme robiť politiku z uzavretej kancelárie. Sme HLASom ľudí a taká je aj naša politika. Ako predseda vlády mala moja vláda polovicu výjazdových rokovaní v regiónoch a na túto filozofiu sme nadviazali aj v strane. Súčasná vláda a vládna koalícia nerešpektuje ľudí, je skrytá vo svojich úradoch a v bavorákoch, a boja sa vyjsť na ulicu. Tak potom vyzerá aj ich vládnutie,“ uviedol Peter Pellegrini.

„Súčasťou programu Pelletónu, budú aj spoločné mediálne vystúpenia s kandidátmi na županov, primátorov a starostov v jednotlivých krajoch. HLAS – sociálna demokracia sa pri podpore kandidátov na úrovni regiónov riadi predovšetkým ich profesionalitou a odbornosťou a schopnosťou presadiť zmysluplný program, ktorý posunie kvalitu života vpred. Preto vstupujeme do rôznych koalícii, nechceme zbytočne politikárčiť a nedáme si diktovať zvonka, ale riadime sa kvalitou života ľudí v jednotlivých častiach Slovenska. Už dávnejšie sme vylúčili zo spolupráce aj na úrovni regiónov Kotlebovcov a Matovičovcov“, zdôraznil líder.

„Verím, že naši kandidáti do župy, či už v Nitrianskom kraji Branislav Becík, v Košickom kraji Robert Suja a v Žilinskom kraji Peter Slyško oslovia ľudí, pretože ponúkajú novú energiu, novú víziu a novú kvalitu života,“ dodal Pellegrini.

Úvodný program PELLETONU TOUR – POČÚVAME VÁŠ HLAS odštartoval 20. augusta 2022 v obci Zlatno, kde sa Peter Pellegrini a vedenie strany zúčastnilo Pochodu náučným partizánskym chodníkom smerujúcim do Skýcova. Ako uviedol líder strany v príhovore pri kladení vencov v obci Skýcov, “povstalecká história Skýcova je pre nás zdrojom hrdosti a zároveň aj poučenia. Urobme vždy všetko preto, aby sa dejiny v ich tragickej podobe už nikdy neopakovali. Aby nemuseli trpieť celé rodiny, aby sme nemuseli nikdy prežívať pohľad na vypálené dediny a odvedené rodiny do koncentračných táborov.“

<< Späť k článkom