Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Do Mexika by mal odísť aj Heger

Patrícia Medveď Macíková
  Dnes bol menovaný nový štátny tajomník ministerstva zdravotníctva Michal Palkovič, ktorý má urgentne začať riešiť krízu v zdravotníctve. A človek, ktorý má urgentne riešiť krízu...

 

Dnes bol menovaný nový štátny tajomník ministerstva zdravotníctva Michal Palkovič, ktorý má urgentne začať riešiť krízu v zdravotníctve. A človek, ktorý má urgentne riešiť krízu s Rázsochami, záchrankami, ambulanciami, tu nie je, je na dovolenke v Mexiku, povedal dnes na tlačovej besede člen zdravotníckeho výboru NR SR a podpredseda strany HLAS Richard Raši.

 

Raši pripomenul, že poverený predseda vlády Eduard Heger pritom jasne pred týždňom povedal, že na ministerstvo zdravotníctva nastúpi krízový manažment, ktorý na čele s Michalom Palkovičom má najneskôr do troch týždňov predstaviť riešenie nápravy pri projektoch, ktoré meškajú. A prezidentka Zuzana Čaputová v ten istý deň povedala, že poverenie sa rozhodla dať do najvyšších exekutívnych rúk, keďže ide o závažný a citlivý rezort.

 

„Čakali by ste, že na ministerstve zdravotníctva sa pracuje dňom aj nocou, realita je však taká, že nový šéf krízového manažmentu je na pláži v Mexiku, predseda vlády sa venuje zakladaniu svojej strany OĽANO 2 a odchádzajúci a prichádzajúci štátny tajomník sa nevedia dohodnúť ani na tom, či o plánovanej výmene vedeli, alebo nie,“ upozoril Raši. Podľa neho je jedným riešením pre Slovensko odobratie poverenia E. Hegerovi a menovanie úradníckej vlády. „Máme tu premiéra, ktorý má riadiť vládu a dva kľúčové rezorty – financie a zdravotníctvo, pritom plní plán Igora Matoviča na záložnú stranu, ktorá má oklamať voličov. Máme tu premiéra, ktorý namiesto riešenia kríz, ktoré spôsobil on a jeho spolupracovníci, ide kampaňovať za stranu, ktorá neprešla voľbami z pozície predsedu vlády, na štátnych limuzínach, so štátnym aparátom. A potom tu máme ľudí, ktorí nevedia zohnať v lekárňach lieky, lebo nie sú, ktorí musia platiť v ambulanciách rôzne poplatky, lebo štát ambulanciám dáva málo peňazí, ktorí čakajú stovky dní na operáciu a ktorí nemajú z čoho platiť vysoké účty. Preto by si mal Heger zobrať inšpiráciu od Michala Tučeného, ktorý spieva, že všichni jsou už v Mexiku, buenos dias, taky jdu…,“ uzavrel Raši.

<< Späť k článkom