Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Dva roky vlády sú obrazom chaosu a zlyhaní

Patrícia Medveď Macíková
Dva roky vlád Igora Matoviča a Eduarda Hegera sú podľa strany HLAS – sociálna demokracia obrazom chaosu a zlyhaní. „Ak...

Dva roky vlád Igora Matoviča a Eduarda Hegera sú podľa strany HLAS – sociálna demokracia obrazom chaosu a zlyhaní. „Ak bude vláda v tomto trende pokračovať, stane sa okrem chaosu a zlyhania aj vládou chudoby,“ povedal líder HLASu Peter Pellegrini.

„Za dva roky táto koalícia spôsobila úplný rozvrat štátu. Stratila sa elementárna úcta k štátu, jeho predstaviteľom a inštitúciám. Stratili sa základné zásady sociálneho a právneho štátu a nedôvera ľudí vo vládu dosahuje smutné historické rekordy. Nemôžu sa však za to ľudia. Môžu za to vlády svojím zlyhaním,“ zdôraznil Peter Pellegrini.

HLAS si uvedomuje, že za posledné dva roky čelilo Slovensko obrovským výzvam a problémom. „Práve v krízových situáciách sa však ukáže skutočná schopnosť či neschopnosť vládnej garnitúry. Slovensko tvrdo doplatilo na experiment, keď sa k moci dostali ľudia bez akýchkoľvek skúseností. Nemôžem preto povedať nič iné, ako že vlády Igora Matoviča a Eduarda Hegera sú vládami chaosu a zlyhania,“ vyhlásil Peter Pellegrini.

HLAS pripomína, že dva roky je presne rovnaký čas, aký mala na svoj mandát k dispozícii vláda Petra Pellegriniho. „Oddnes odmietame všetky výhovorky vlády, že za všetko môžu predchádzajúce kabinety sociálnej demokracie. Polovica volebného obdobia je dostatočný čas na to, aby sa prestali vyhovárať na svojich predchodcov. Ak bolo treba niečo opraviť, mali na to dostatok času,“ dodal Peter Pellegrini.

HLAS sa počas dvoch rokov správal ako konštruktívna opozičná strana a predložil do parlamentu 25 návrhov zákonov, ktoré boli všetky zamerané na zlepšenie kvality života ľudí na Slovensku. „Ak by dnes niesol zodpovednosť za vládu HLAS, dôchodcovia by mali plnohodnotný 13. dôchodok, deti by opäť mali obedy zadarmo, ľudia by platili menej za základné potraviny aj na benzínových pumpách a v zdravotníctve by bolo podstatne viac peňazí,“ zhodnotil Peter Pellegrini.

Vládna koalícia a jej spôsoby sú podľa neho ešte horšie, ako keď boli v opozícii. „Spoločnosť je dnes viac vnútorne rozdelená ako kedykoľvek predtým. Sľuby o čistote sa pretavili do rozvratu právneho štátu a zneužívania trestného práva na výlučne politické ciele. Neskúsenosť s riadením štátu má zúfalý obraz v neschopnosť vlády vysporiadať sa s krízovými situáciami. A antisociálny rozmer, ktorý do vládnej koalície vtláča predovšetkým strana SaS, prerástol všetky únosné medze. Žiaľ, na kompetentnejšiu a sociálnejšiu vlády, ktorá by dokázala spoločnosť spájať, si Slovensko ešte bude musieť počkať,“ uzavrel líder HLASu.

<< Späť k článkom