Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Eduard Heger zámerne klame

Patrícia Medveď Macíková
Poverený predseda vlády Heger zámerne klame, keď z nečerpania eurofondov obviňuje predchádzajúce vlády. Za jeho vlády sme podľa oficiálnych štatistík...

Poverený predseda vlády Heger zámerne klame, keď z nečerpania eurofondov obviňuje predchádzajúce vlády. Za jeho vlády sme podľa oficiálnych štatistík EÚ v dynamike čerpania eurofondov klesli na predposledné miesto v Európe.
Eurofondy vo svojej vláde zveril ministerke, ktorá si na projektoch rozbehnutých počas predchádzajúcich vlád robí len osobné promo a ktorá nedokázala akcelerovať tempo čerpania tak ako ostatné krajiny.
V minulom programovom období bolo tri roky pred koncom programového obdobia čerpanie 38 percent, v tomto období to bolo o 4 percentá viac. Aj napriek tomu sme dnes, 9 mesiacov od konca programového obdobia na 66 percentách čerpania a určite vyčerpáme menej prostriedkov ako v minulom programovom období.
Pán Heger asi netuší, ako eurofondy fungujú, pretože za predchádzajúcej vlády bolo vypísaných 73 percent všetkých výziev a za tejto vlády len 27 percent zo všetkých výziev.
<< Späť k článkom