Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Domov » Aktuality » Tlačové správy » Patrícia Medveď Macíková » Tlačová správa: Fiasko v Br...

Tlačová správa: Fiasko v Bruseli

HLAS – sociálna demokracia považuje výsledok schôdzky ministrov hospodárstva za fiasko európskej  politiky Eduarda Hegera v čase energetickej krízy. „Rozhodnutie […]

HLAS – sociálna demokracia považuje výsledok schôdzky ministrov hospodárstva za fiasko európskej  politiky Eduarda Hegera v čase energetickej krízy.
„Rozhodnutie ministrov hospodárstva ukazuje, že táto vláda nie je schopná obhájiť národno štátny záujem Slovenskej republiky a jej občanov. Politika pritakávania bez schopnosti rokovať a uchádzať sa o podporu partnerov utrpela porážku,“ uviedol Peter Pellegrini. Dlhodobo bolo známe, že energetické opatrenia navrhované EÚ nepomôžu Slovensku a treba hľadať iné riešenia. „Heger dnešným rezignovaným vystúpením potvrdil, že je neschopný premiér a je čas, aby predstúpil pred parlament a požiadal o dôveru.
„Slovensko má na základe tohto zlyhania dve možnosti. Spoliehať sa na solidaritu iných európskych krajín, čo vyberú na domácom trhu od energetických firiem, alebo podpredsedníčka vlády Remišová požiada o 3 až 4 miliardy na energetickú pomoc z nevyčerpaných fondov. Jedno aj druhé riešenie je veľmi iluzórne,“ zdôraznil Peter Pellegrini.
„Táto vláda sa spoliehala na pomoc zo strany EÚ. Jej plán zlyhal a domáce riešenia pre ľudí sú v nedohľadne. Za tento amaterizmus ľudia zaplatia svojimi peňaženkami“, dodal líder HLASu – sociálna demokracia.
 Je to dôkaz neschopnosti a len predčasné voľby sú nádejou pre Slovensko.
<< Späť k článkom

Používaním stránok prevádzkovaných stranou HLAS súhlasite s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby

Súhlasím Viac info