Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Heger by mal priznať zlyhanie pri Rázsochách a peniaze poslať do regiónov

Patrícia Medveď Macíková
HLAS – sociálna demokracia považuje pôsobenie tejto vlády v oblasti zdravotníctva za sabotáž voči zdraviu vlastných občanov. „Samozvaný reformátor Heger...

HLAS – sociálna demokracia považuje pôsobenie tejto vlády v oblasti zdravotníctva za sabotáž voči zdraviu vlastných občanov. „Samozvaný reformátor Heger by mal otvorene verejnosti priznať, že v prípade vybudovania nových nemocníc vrátane Rázsoch úplne zlyhal. Na mieste, ktoré som mu zanechal pred tromi rokmi sa absolútne nič nezmenilo. Pri tomto chaose hrozí, že 280 miliónov vyčlenených na vybudovanie Rázsoch budeme musieť vrátiť. Preto navrhujem už dnes sa pripraviť na scenár, že Rázsochy vybudujeme z vlastných investičných zdrojov,“ uviedol líder HLASu – sociálna demokracia Peter Pellegrini. „Navrhujem Hegerovi, aby týchto 280 miliónov eur vyčlenil pre nemocnice v rôznych regiónoch Slovenska, ktoré tak budú môcť zlepšiť kvalitu svojich zdravotníckych služieb pre ľudí. Všetky termíny budovania Rázsoch meškajú a rozdelenie peňazí z Plánu obnovy je jediný racionálny krok ako ich zachrániť,“ dodal Peter Pellegrini.

„Heger sa hrá na reformátora, častokrát kritizuje činnosť mojej vlády v oblasti  zdravotníctva. Mám preňho ponuku, aby sme spoločne išli pozrieť, čo vybudovala jeho vláda a čo sme urobili my. Obávam sa, že to bude krátky výlet a nestihneme ani dopiť jednu kávu, pretože jeho vláda v oblasti zdravotníctva okrem veľkých slov neurobila nič“, upozornil líder.
„Čo majú robiť špičkoví lekári, keď vidia túto nemohúcnosť odvolanej vlády. Súkromná spoločnosť postavila za sedem rokov  nemocnicu, ktorá láka najlepších odborníkov v nej pracovať. Slovensko si zaslúži štátnu špičkovú nemocnicu, ktorá okrem náročných operácii poskytne priestor na vedu a výskum. Vďaka zlyhaniu tejto vlády a Hegera budeme musieť takúto nemocnicu postaviť z vlastných štátnych zdrojov. Ak budeme vo vláde, určite nájdeme investičné peniaze na jej vybudovanie,“ skonštatoval Peter Pellegrini. „Čaká nás vážna debata, ktorú strategickú infraštruktúru vrátane energetiky vrátime do rúk štátu,“ upozornil Pellegrini.
<< Späť k článkom