Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Heger je už čistým Matovičom, namiesto práce šíri lži a výhovorky

Patrícia Medveď Macíková
Premiér Eduard Heger sa už podľa HLASu správa presne ako jeho šéf a učiteľ Igor Matovič: namiesto práce pre ľudí...

Premiér Eduard Heger sa už podľa HLASu správa presne ako jeho šéf a učiteľ Igor Matovič: namiesto práce pre ľudí šíri lži a namiesto skutočného výkonu predsedu vlády ponúka len výhovorky.
„Pán Heger namiesto toho, aby konal v prospech ľudí na Slovensku, bezočivo klame, rozoštváva spoločnosť a svoju neschopnosť maskuje útokmi na opozíciu. Je to čistá tragédia, že v takejto ťažkej chvíli má Slovensko na čele Matovičovho žiaka, ktorý ho v schopnosti klamať pomaly prekonávať. A v neschopnosti konať si môžu obaja podať ruky,“ povedal líder HLASu Peter Pellegrini.
HLAS v utorok vyzval vládu, aby bezodkladne prijala zákon Lex Slovensko, ktorý pomôže ľuďo a ekonomike, a zriadila Krízovú radu štátu, v ktorej budú zastúpené všetky zložky spoločnosti. Namiesto týchto konkrétnych činov však Eduard Heger opäť ponúkol len výhovorky na opozíciu, pri ktorých neváhal otvorene klamať.
„Premiér tvrdí, že na pomoc ľuďom ekonomika nemá zdroje. Je to lož. Na zdražovaní totiž zarába práve štát, akurát že sa odmieta o zvýšené príjmy deliť so svojimi občanmi. Vládna koalícia je vyše troch mesiacov neschopná predložiť efektívnu pomoc ľuďom, ktorí čoraz viac trpia vyššími a vyššími cenami,“ zdôraznil Peter Pellegrini.
Eduard Heger obvinil opozíciu, že neprišla so žiadnou reálnou alternatívou. „HLAS doposiaľ predložil 25 návrhov zákonov, ktoré suplovali neschopnosť vlády. Ak by boli schválené, dôchodcovia by mali plnohodnotný 13. dôchodok, vyšší  bežný dôchodok,  deti v školách a škôlkach by opäť mali obedy zadarmo, rodičia by počas pandémie dostávali 100 percent svojej mzdy a ľudia by platili menej za základné potraviny, aj na benzínových pumpách,“ podotkol Peter Pellegrini.
Líder HLASu dôrazne odmietol premiérove sťažnosti na vysokú zadlženosť Slovenska, ktorá mu vraj znemožňuje konať. „Moja vláda odovzdala krajinu s dlhom 48 percent a najnižším deficitom v histórii. Za dva roky zvýšila vládna koalícia zadlženie o tretinu. Kde je tých 15 miliárd eur, o ktoré ste nás Heger s Matovičom zadlžili?“ spýtal sa Peter Pellegrini.
HLAS trvá na tom, že ľudia na Slovensku potrebujú účinnú pomoc so zdražovaním. „Znova preto vyzývam premiéra, aby tak, ako dokázali za pár dní schváliť zákon Lex Ukrajina, dnes predložili zákon Lex Slovensko a mysleli aj na svojich vlastných občanov,“ dodal Peter Pellegrini.

<< Späť k článkom