Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Heger núka priamy dôkaz, že jeho vláda musí okamžite skončiť

Patrícia Medveď Macíková
Záujem premiéra Eduarda Hegera riadiť dočasne rezort školstva je korunným dôkazom, že koalícia i on osobne absolútne zlyhali a musia...

Záujem premiéra Eduarda Hegera riadiť dočasne rezort školstva je korunným dôkazom, že koalícia i on osobne absolútne zlyhali a musia okamžite skončiť.

„Koalícia celé leto premrhala vzájomnými spormi a ani týždeň navyše jej nestačil, aby našla náhradu za odchádzajúcich ministrov SaS. Neexistujúci premiér Heger, ktorý už nedokáže odpovedať ani na tie najjednoduchšie otázky, chce riadiť vládu v krízových časoch, popri tom prevziať politickú zodpovednosť za troch nových ministrov, a navyše riadiť ministerstvo školstva. To všetko s menšinou poslancov v parlamente. Pán Heger sa buď zbláznil, alebo si zo slovenských občanov robí dobrý deň,“ povedal líder HLASu Peter Pellegrini.

Fraška s menšinovou vládou sa podľa HLASu musí okamžite skončiť, pretože vážne ohrozuje základné životné záujmy slovenských občanov. „Ľudia okamžite potrebujú vedieť, ako im vláda pomôže s drastickým zdražovaním a rastom cien energií. Mnohí z nich sa ocitajú v existenčnej kríze. A predseda vlády ich ubezpečuje, že tak, ako skvele zvládol pandémiu, zvládne aj energetickú krízu. Pán Heger, pandémia sa vďaka vašim vládam skončila tisíckami zbytočných obetí na životoch! Slovensko si nemôže dovoliť ďalšiu pohromu, ktorá ho s vami neodvratne čaká. Prosím vás, zachovajte si posledné zvyšky osobnej cti a podajte čím skôr demisiu,“ uzavrel Peter Pellegrini.

<< Späť k článkom