Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Heger s Matovičom hrá perfídnu hru so zdravotníkmi

Patrícia Medveď Macíková
HLAS – sociálna demokracia považuje rokovania predstaviteľov OĽANO so slovenskými zdravotníkmi za snahu rozdeľovať a rozoštvávať lekárov a sestry. ,,Je...

HLAS – sociálna demokracia považuje rokovania predstaviteľov OĽANO so slovenskými zdravotníkmi za snahu rozdeľovať a rozoštvávať lekárov a sestry.

,,Je nehoráznosť, keď na rokovania pozývajú iba časť predstaviteľov zdravotníctva a dokonca s nimi separátne rokujú. Čo za nechutnú politickú hru predvádzajú Matovič a Heger, čo tým chcú dosiahnuť? Aby lekári neznášali sestry a naopak, aby si navzájom závideli, kto čo vyrokoval a kto čo nakoniec dostal ako výslednú almužnu od týchto pánov? Už teraz sú informácie, že zvýšenie platov dostanu iba sestry,“ uviedla Zuzana Dolinková.

Vyzývam oboch pánov z OĽANO, premiéra Hegera a ministra financií Matoviča, aby prestali hrať nepoctivé hry a ponúkať prázdne analýzy.

,,Stojíme pred zásadnou otázkou, či skolabuje unavený a vyčerpaný lekár alebo pacient, ktorý sa už k nemu nedostane,“ skonštatovala Dolinková.

HLAS – sociálna demokracia podporuje vyhlásenie Inštitútu pre výskum sociálno – ekonomických rizík, aby sa začali rokovania zo všetkými relevantnými zdravotníckymi odborovými a stavovskými organizáciami, pretože je potrebné spojiť sily pre slovenské zdravotníctvo a na ochranu pacienta.

<< Späť k článkom