Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Hegerova vláda spáchala sabotáž na slovenskom zdravotníctve

Patrícia Medveď Macíková
Vláda Eduarda Hegera spáchala podľa strany HLAS sabotáž na slovenskom zdravotníctve. „Pre neschopnosť Hegerovej vlády je priamo ohrozených 877 miliónov...

Vláda Eduarda Hegera spáchala podľa strany HLAS sabotáž na slovenskom zdravotníctve. „Pre neschopnosť Hegerovej vlády je priamo ohrozených 877 miliónov eur z Plánu obnovy, ktoré mali pomôcť slovenským pacientom v podobe nových nemocníc a záchraniek,“ vyhlásil líder HLASu Peter Pellegrini.Slovensku hrozí, že z Plánu obnovy prepadne 281 miliónov eur, určených na novú nemocnicu na bratislavských Rázsochách, 330 miliónov na novú univerzitnú nemocnicu v Martine, 212 miliónov na rekonštrukciu ostatných nemocníc a 54 miliónov na obnovenie záchraniek. „Vyzývame preto premiéra Ľudovíta Ódora, aby čím skôr a jasne povedal, ako a kam ide úradnícka vláda presunúť tieto jedinečné prostriedky, aby Slovensku neprepadli,“ uviedla podpredsedníčka HLASu Zuzana Dolinková.

HLAS pripomína, že hlavným dôvodom Eduarda Hegera septembrový termín predčasných volieb bolo údajná snaha chrániť verejné financie, čerpať eurofondy a dodržať harmonogram Plánu obnovy. „Pozrime sa na výsledok. Nový minister financií ako jednu z prvých krutých právd Slovensku oznámil, že naše verejné financie sú v najhoršom stave za celú slovenskú históriu. Z čerpania eurofondov sa stalo totálne fiasko, eurofondov Armagedon, zodpovedajúci odbornosti ministerky Veroniky Remišovej. A Plán obnovy je v troskách, ktorých symbolom budú nepostavené nemocnice na Rázsochách a v Martine na,“ poznamenal Peter Pellegrini.

Ak HLAS dostane od ľudí vo voľbách dôveru a bude rozhodujúcou silou v novej vláde, spraví všetko pre postavenie nových nemocníc v Bratislave i Martine. „Slovensko potrebuje špičkovú koncovú nemocnicu, v ktorej pracujú najlepší odborníci, vykonávajú najťažšie zákroky a poskytujú aj starostlivosť, ktorá neprináša zisky. Urobíme všetko pre to, stámiliónové prostriedky na zdravotníctvo z Plánu obnovy neprepadli, ale pomáhali tam, kde môžu byť užitočné,“ uzavrel Peter Pellegrini.

<< Späť k článkom