Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: Hľadá sa krajina, v ktorej je Heger premiérom

Patrícia Medveď Macíková
HLAS považuje za nevyhnutné čím skôr zistiť, v ktorej krajine je predsedom vlády Eduard Heger. „Je to krajina, v ktorej...

HLAS považuje za nevyhnutné čím skôr zistiť, v ktorej krajine je predsedom vlády Eduard Heger.
„Je to krajina, v ktorej vláda ľuďom „masívne, masívne pomáha“, v ktorej má všetky riešenia pripravené vopred, a nie až vtedy, keď jej tečie do topánok, a v ktorej za všetky zlyhania neschopnej vlády môže výlučne opozícia. Musí to byť zaujímavý štát, ale určite to nie je Slovenská republika,“ uviedol poslanec HLASu Matúš Šutaj Eštok v reakcii na Hegerove výroky v dnešných Sobotných dialógoch RTVS.
Premiér dnes v relácii hovoril o krajine, ktorá má transparentný rozpočet a v ktorej nominanti OĽaNO uspeli v krajských voľbách preto, že sú transparentní. „Tu je dôkaz, že nemôže ísť o Slovensko. U nás totiž totálne neschopný minister financií Igor Matovič predložil ten najnetrasparentnejší rozpočet, ktorý zadlžuje celú krajinu na desiatky rokov dopredu a skrýva miliardy eur zo spoločnej kasy na jeho vlastné atómovky. A na Slovensku ostali vo funkciách županov dvaja nominanti OĽaNO, ktorí napriek predvolebným ódam o transparentnosti nemali ani len transparentný volebný účet a ich župy sa počas posledných piatich rokov prepadli v rebríčku transparentnosti na šieste a siedme miesto z ôsmich,“ dodal Matúš Šutaj Eštok.
<< Späť k článkom