Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: HLAS je šokovaný matovičovým návrhom na cenzúru televíznych diskusií

Patrícia Medveď Macíková
Strana HLAS – sociálna demokracia je šokovaná návrhom Igora Matoviča na otvorenú cenzúru televíznych diskusií. Matovič v nedeľu podľa medializovaných...

Strana HLAS – sociálna demokracia je šokovaná návrhom Igora Matoviča na otvorenú cenzúru televíznych diskusií. Matovič v nedeľu podľa medializovaných informácií predstavil koaličným partnerom návrh, aby zmenou zákona obmedzili účasť v debatách subjektom, ktoré neprešli poslednými voľbami.

„V snahe zabetónovať sa pri moci sa Igor Matovič rozhodol ísť cez mŕtvoly. Už pandémiu zneužíval na zbytočné potláčanie základných ústavných práv slovenských občanov. Namiesto súboja ideí, programov a výsledkov, v ktorom fatálne zlyháva, zneužíva orgány činné v trestnom konaní voči politickej opozícii a nijako sa netají snahou pozatvárať jej lídrov. Teraz prekročil ďalší Rubikon – keďže nominanti OĽaNO vrátane Igora Matoviča odchádzajú z televíznych diskusií ako zbití psi, rozhodol sa zakázať preferenčne najsilnejšej strane prístup do verejnej politickej konfrontácie,“ uviedol líder HLASu Peter Pellegrini.

Matovičov návrh opäť potvrdzuje, že tento človek je najväčším zlom v slovenskej politike. „Igor Matovič stelesňuje ohrozenie základných pravidiel demokracie, ústavných práv občanov a elementárnych zásad právneho a sociálneho štátu. Kým tento človek bude sedieť vo vláde, Slovensko nemá šancu na zmenu k lepšiemu,“ dodal Peter Pellegrini.

<< Späť k článkom