Tlačové správy

HLAS - sociálna demokracia

Patrícia Medveď Macíková

Tlačová správa: HLAS PODAL NÁVRH NA ODVOLANIE MINISTERKY KOLÍKOVEJ

Patrícia Medveď Macíková
Poslanci strany HLAS – sociálna demokracia dnes podali do parlamentu návrh na odvolanie Márie Kolíkovej z funkcie ministerky spravodlivosti. Pod...

Poslanci strany HLAS – sociálna demokracia dnes podali do parlamentu návrh na odvolanie Márie Kolíkovej z funkcie ministerky spravodlivosti. Pod návrh sa podpísalo spolu tridsať opozičných poslancov.

„Mária Kolíková dodnes nevyvrátila vážne podozrenia z rodinkárstva a klientelizmu, pričom sám Igor Matovič ju verejne obvinil z podvodu. Ministerka nie je ani žiadnym reformným tigrom a namiesto práce vo svojom rezorte sa celé mesiace venuje len žabomyším vojnám v strane Za ľudí. Kľúčové však je, že odchodom z tejto strany stratila politickú legitimitu na výkon ministerskej funkcie,“ uviedol predseda HLASu Peter Pellegrini.

Morálnou a politickou povinnosťou Márie Kolíkovej je podľa HLASu odísť z postu, ktorý podľa koaličnej zmluvy patrí jej materskej politickej strane. „Jej zotrvanie na ministerskom poste by posvätilo zákulisné mocenské praktiky ako spôsob riešenia politických konfliktov, namiesto poctivého ospravedlnenia sa voličom a vlastnej demisie,“ dodal Peter Pellegrini.

Líder HLASu považuje za absolútne neprijateľné, že na prahu tretej vlny pandémie a niekoľko dní pred návštevou Svätého otca ponúka vládna koalícia ľuďom opäť len svoje vlastné spory a doťahovanie sa o funkcie. „Je to jasný dôkaz, že vládna koalícia vo výkone svojho mandátu zlyhala a jediným riešením sú predčasné parlamentné voľby,“ uzavrel Peter Pellegrini.

<< Späť k článkom